Potravinové banky. Lidí přibývá. Konečná smutně vypráví, koho tam také viděla

28.02.2025 18:24 | Rozhovor
autor: David Hora

„Vláda dělala (a bohužel stále dělá) tak děsivou politiku, že lidi žene do potravinových bank. A netýká se to už jen těch nízkopříjmových, ale přibývají lidé ze střední vrstvy,“ říká europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Dostala se i k bytové situaci nebo k projevu premiéra Fialy. Nevynechala ani Ukrajinu či německé volby. Nakonec poslala vzkaz herci Janu Přeučilovi.

Potravinové banky. Lidí přibývá. Konečná smutně vypráví, koho tam také viděla
Foto: Archiv Kateřiny Konečné
Popisek: Poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná

Paní poslankyně, co říkáte na pondělní projev premiéra Fialy? Čím vás zaujal?

Tak v první řadě tím, že pan Fiala, jehož vláda sáhla na růst důchodů, odmítla valorizovat mateřskou, vykašlala se na hendikepované v 1. stupni závislosti, vykašlala se na pracující a k nevídanému reálnému poklesu reálných mezd jim ještě zvýšila daně, teď ve vystoupení s naprostým klidem oznámil, že na zbrojení půjde o dalších 85 miliard korun více.

Trpký úsměv pak vyvolaly jeho kecy o Green Dealu a přeregulovanosti. Jak to můžete věřit člověku, který s tímto vším mohl něco udělat během českého předsednictví, ale pochvala od Ursuly pro něj byla víc než to, že by mohl pomoci lidem i evropskému průmyslu. A když mohl i tuto svou chybu opravit, tak vládní poslanci podpořili Ursulu se vším, co má za sebou, na dalších 5 let v čele Evropské komise. Ať z nás už přestanou dělat hlupáky! STAČILO!

V pořadu Bočko jste mimo jiné mluvila o finančním zadlužení mladé generace. Můžete to prosím rozebrat i pro naše čtenáře?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…