Takhle nám nelhal ještě nikdo. Holec o Fialovi a novém zdražení

06.12.2022 4:40 | Rozhovor

KONTEXT PETRA HOLCE Premiér Petr Fiala vstoupí do dějin jako premiér, který dokáže ohlásit zároveň zvýšení i nezvýšení daní. Tak reaguje komentátor Petr Holec na oznámení vlády o plánovém zvýšení daní u „vybraného zboží a služeb“. Třeba uvažovaný svoz odpadu. Proč? ptá se Holec s tím, že stále více lidí padá do chudoby a vláda jim na cestě dolů ještě zdraží život. Přitom Češi vidí, jak v sousedních zemích vlády DPH naopak snižují.

Takhle nám nelhal ještě nikdo. Holec o Fialovi a novém zdražení
Foto: Repro Youtube
Popisek: Komentátor Info.cz Petr Holec

Premiér Petr Fiala oznámil, že jeho vláda zvýší DPH na vybrané věci. Současně ale znovu zopakoval, že jeho vláda nezvýší zdanění. Jak to jde dohromady?

Anketa

Dáte za Vánoce (v součtu výdajů) letos víc než loni?

hlasovalo: 11618 lidí

Petr Fiala určitě vstoupí do dějin jako premiér, který dokáže současně oznámit zvýšení nebo zavedení nových daní i jejich nezvýšení a nezavedení. Už teď je z něj díky tomu žijící legenda, takhle veřejnosti totiž dokola nelhal žádný jiný premiér! A navíc premiér, který by jako Fiala byl tak bídný lhář, že sám sebe vždycky podezřelou řečí těla usvědčí ještě předtím, než z pusy vypustí první lež. Nejdřív Fialova vláda zavedla daň z nepřiměřených zisků, která není nic jiného než zvýšení zdanění vybraných firem. Teď nám premiér pro změnu oznámil, že chce zvýšit DPH u vybraného zboží a služeb, což je samozřejmě další zvýšení daní. Fiala sice pořád slibuje, že nezvýší daň z příjmu, kterou jeho ODS snížila spolu s ANO a SPD, ono je to ale v určitém případě jedno, jestli vám další peníze sebere vyšší daň z příjmu nebo DPH. Obojí z vás prostě udělá chudšího člověka, pokud si zboží nebo službu s vyšší DPH potřebujete koupit. Nikomu by asi nevadila vyšší DPH na ferrari, proč teď ale lidem zdražovat třeba svoz odpadu, o němž v koalici mluví stejně jako třeba o dražších novinách? To přece není žádný luxus, ale nezbytná služba. Tedy pokud už odpad „nesvážíte“ jeho vyhazováním z okna nebo vykládkou u sousedů, jak to dávno řeší jistí občané.

Fiala už svými výroky začíná připomínat někdejšího britského premiéra Harolda Wilsona, i on měl dobrý smysl pro humor. Po výrazné devalvaci libry kdysi například lidi památně ujistil, že libra v jejich kapse má pořád stejnou hodnotu. Navíc je to fakt načasování! Stále více lidí se propadá do chudoby, a naše vláda jim na cestě dolů pomůže tím, že jim život zdraží ještě víc. Přitom Češi vidí, jak v sousedních zemích vlády DPH naopak snižují, protože prostě pochopily, že krize si žádají krizová opatření. A zvlášť, když politici krizové situaci vydatně pomohli kontraproduktivně fungujícími protiruskými sankcemi. Třeba v Polsku, kam jezdí spousta Čechů levněji tankovat nebo nakupovat jídlo, proto právě prodloužili nižší DPH u jídla. 

Ani tři měsíce po volbách nemáme v Praze vládu, protože hlavně premiér Petr Fiala tlačí na to, aby vítězné SPOLU nešlo do koalice s druhým ANO. K němu se naposled přidal i místopředseda a poslanec STANu Jan Lacina, který řekl, že by vedení strany pražskou koalici s ANO zarazilo.

Anketa

Jezdíte nakupovat do blízkého zahraničí?

48%
hlasovalo: 10646 lidí
Vidíte, zase jsme u premiéra Fialy! Je to poprvé, co premiér a šéf ODS takhle zarputile blokuje vznik funkční pražské vlády, kterou si navíc přejí všichni pražští lídři stran SPOLU včetně jeho ODS. Nikdo z nich totiž nechce vládnout s Piráty, kteří Prahu ničili čtyři roky. Ten výrok Laciny je ale ještě větší ironie než Fialova pražská Potěmkinovská vesnice, v níž se naoko nevládne s ANO. Pražské SPOLU a ANO totiž STAN případně vůbec nepotřebují, i bez něj mají těsnou většinu. To ale není to hlavní. Jak by řekla šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, měl by STAN včetně Laciny v Praze sedět v koutě, šoupat nohama a v tichosti doufat, že lidi zapomenou na jeho korupční kauzu Dozimetr a všechny „Slepičáky“. A zvlášť, když se Petr Hlubuček, hlavní politický aktér Dozimetru, snaží po svém propuštění z vazby o jistý comeback. Svůj politický „výtlak“ si ostatně vyzkoušel na nedávném volebním sněmu pražského STANu, kde předsedou udělal Antonína Klecandu. A nikdo z toho nechytl horší strach než šéf STANu a ministr vnitra Vít Rakušan, který Hlubučka zkusil vymazat ze světa podobně pečlivě jako předtím TOP 09 Dominika Feriho. Kolem pražského magistrátu teď proto uslyšíte, že by Rakušan do svého vaku na mrtvoly místo Putina nejradši zapnul právě Hlubučka!

Europoslanec a člen vedení ODS Jan Zahradil řekl v rozhovoru pro televizi CNN Prima NEWS, že nebude volit ani jednoho ze tří prezidentských kandidátů, které veřejně jménem vládní koalice SPOLU podpořil premiér Petr Fiala. Podle něj se na souboj mezi Danuší Nerudovou, Petrem Pavlem a Pavlem Fischerem hodí slogan: „Přineste mi popcorn a colu“.

No kdyby to bylo na popcorn a colu jako v kině, kam dobrovolně chodíme na filmy dle svého výběru, tak by to ještě bylo dobré. Jenže prezidentský souboj téhle Fialovy falešné „hodnotové“ trojice připomíná spíš patro pekla, které americký režisér Woody Allen vyhradil pro vynálezce dřevotřísky. Všichni tři jsou totiž taky falešní jako laciná náhražka dřeva. Nerudová nám pořád ještě nebyla schopná říct, proč vlastně kandiduje, místo toho nás trestá infantilními videy o ničem. Někdejší snaživý komunista a totalitní rozvědčík Pavel, který kdysi ze všeho nejvíc bránil průniku demokracie do Československa, ze sebe dnes dělá nejvyššího demokrata. A možná i upřímně konzervativní Fischer se kvůli Fialovu hodnotovému polibku uměle proměňuje v karlínského liberála. Sledovat tohle kýčovité umělé divadlo je stejné, jako jít do kina na ruského Bonda, jemuž v kritický moment nenastartuje moskvič. A na to člověk potřebuje spíš vodku než colu, aby to přežil!                                       

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Může si za to sám... „Humánní“ a mravně nadřazený tábor se tento týden předvedl v plné kráse

7:30 Může si za to sám... „Humánní“ a mravně nadřazený tábor se tento týden předvedl v plné kráse

TÝDEN V MÉDIÍCH Pokrytectví rádoby chlapáků v politice, ať už jde o předsedu vlády nebo o kandidáta …