Tohle ví ve Sněmovně každý... Tomio Okamura odhalil, jak je to s Babišovým jednáním o vládě

22.02.2018 11:27 | Zprávy

Vládnout s ČSSD? „Takový partner je snem pro Andreje Babiše. Já ho plně chápu. Nebudou mu do toho mluvit a budou stafáž. Tohle těžko může očekávat od Okamury,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz šéf SPD Tomio Okamura na aktuální vyjednávání o vládě. ČSSD podle něj ale není schopná garantovat 15 hlasů „pro Babiše“. „Víme plus mínus i jména. Všichni to víme ve Sněmovně,“ konstatoval. A celkem bez obalu připustil, že hnutí ANO jedná s SPD jen proto, že když jim to nevyjde s ČSSD, budou mít v záloze někoho dalšího.

Tohle ví ve Sněmovně každý... Tomio Okamura odhalil, jak je to s Babišovým jednáním o vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Pikal a Tomio Okamura

„Jednáme ze všech sil, slyšíme kolem sebe nějaké proklamace z úst Andreje Babiše, ale zároveň nás pravidelně zvou na jednání a ta jsou ve velmi konstruktivní atmosféře,“ reagoval předseda SPD Tomio Okamura na výsledek prvního jednání hnutí ANO s novými lídry ČSSD. Andrej Babiš totiž ve středu večer prohlásil, že kabinet hnutí ANO a ČSSD s podporou komunistů je „jedinou variantou na stole“. „My chceme jednat, ale musíme čekat na to, jak se k tomu postaví hnutí ANO a koho si vybere jako partnery. Bez 78 poslanců hnutí ANO nejde prosadit náš program ve Sněmovně,“ připouští Okamura. 

Jak podotkl, hnutí ANO hledá pro sebe nejlepší varianty. „ČSSD bude lacinou nevěstou, na programu jim nikdy nezáleželo. Víte, že byli u vlády už mnohokrát a jakýkoli program, který slíbili, nesplnili. Samozřejmě chápu, že z hlediska Andreje Babiše je prioritou mít za partnery strany, které jsou tvárné, nelpí na programu a budou to jen tzv. kývači. Andrej Babiš si bude dělat, úplně co chce, a oni tam budou jen do počtu,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …