Uplynulý týden protestovali studenti ve výstražných stávkách po celé republice za dodržování ústavních zvyklostí. V Reflexu Václav Klaus mladší odmítl, aby se politika míchala do škol. Načež Miroslav Kalousek prohlásil, že se mu dělá z Klause nevolno a vmetl mu, že jeho otec byl členem první polistopadové vlády, která vznikla na základě studentských protestů. I tato výměna názorů reflektuje rozdílné pohledy na výstražné stávky. Jaký je ten váš?
Souhlasím s Klausem jr., že politika do škol nepatří. Stávky byly obrazem našeho pokřiveného školství. Učitelé místo, aby žákům a studentům vysvětlovali celé spektrum politických názorů, tak prosazují pouze jeden stranící určité skupině, která z toho posléze profituje. Je to odporné a slizké zatahovat děti, kterým nebylo ani 18 a o světě ví jen to, že existuje, do pochybných politických půtek. Poslouchají jakousi „husičku“, která z pódia hřímá, zrušte starším lidem volební právo, aby neovlivňovali život mládeže. To je v jejím pojetí demokracie, stavět proti sobě generace. Orgány činné v trestním řízení by měly zahájit její trestní stíhání za vyvolávání mezigenerační nenávisti.
Studenti sice tvrdí, že respektují výsledky voleb. Ale nejsou podobné stávky a demonstrace přesně právě tím opakem – vždyť parlamentní i prezidentské volby byly poměrně nedávno. Nepřijde vám, že jsou způsobené tím, že se část veřejnosti s výsledky voleb nesmířila?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban