Zachránci demokracie? Vždyť s demokracií a svobodou nemají nic společného. Není náhoda, že se probrali zrovna teď. Hovoří středočeský radní Herman

03.07.2020 14:00 | Zprávy

ROZHOVOR „Není náhoda, že se různá hnutí aktivizovala právě v době, kdy jsou ekonomiky států oslabené krizí, kdy je možné, že se zvýší nezaměstnanost a sníží příjmy obyvatel i životní úroveň. Všechno souvisí se vším a na náhody v rámci světového dění nevěřím!“ nevěří radní Středočeského kraje Martin Herman (ANO). „Nenechme se ovlivnit sladkými řečmi, spoléhejme na selský rozum, tvůrčí schopnosti a třeba i na umění improvizace. A hlavně na odvahu čelit přesile, ať už početní nebo názorové. To máme v sobě, to nás historicky charakterizuje. Uvědomme si naši historii, naši sílu, naši zodpovědnost za budoucnost tohoto národa, našich dětí a jejich dětí...,“ dodává.

Zachránci demokracie? Vždyť s demokracií a svobodou nemají nic společného. Není náhoda, že se probrali zrovna teď. Hovoří středočeský radní Herman
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Martin Herman, radní Středočeského kraje za hnutí ANO

V Americe už přes měsíc trvají masivní rasové nepokoje. Vypadá to, že situace nebere konce. Co podle vás právě nyní v USA sledujeme? Jde o věc, která může ohrozit základy americké demokracie?

Podle mého sledujeme obrovskou frustraci černošského obyvatelstva, ale není to otázka jen poslední doby. Po čase to opět vyteklo na povrch v souvislostí se smrtí černošského občana nevalné pověsti. Tím ten zákrok policisty neobhajuji, naopak ho odsuzuji, to chci, aby bylo jasné. Nicméně ta frustrace je tam dlouhodobá a okamžité řešení neexistuje. Chce to dlouhodobou práci, osvětu, změnu životních návyků, myšlení... atd.

Na druhou stranu se, jako vždy, této situace chopily různé zájmové skupiny, zapojily své aktivisty a ti se zradikalizovali. A není náhoda, že to všechno jde ruku v ruce s „koronakrizí“, která v USA jede na plné obrátky. Podobně jako v Evropě, nebo u nás, se této krize snaží využít různí lidé různými způsoby.

Tvůrci legendárního seriálu Simpsons oznámili, že nebělošské postavy již nadále nebudou dabovat běloši. Aktivisté hnutí za práva černochů zase chtějí nově i změnu hymny USA. Ta je prý rasistická. Namísto hymny chtějí píseň Imagine od Johna Lennona. Vznikají i návrhy „černošské hymny“ a některé instituce začínají místo hymny hrát jiné písně. Je podle vás možné, že v USA dojde i k demontáži „starých“ stavebních kamenů, jakými jsou kromě hymny třeba odkazy prvních amerických prezidentů? Ostatně Princeton University odstraní jméno někdejšího prezidenta USA Woodrowa Wilsona z názvu jedné ze svých kolejí a ze jména fakulty. Wilson prý smýšlel rasisticky a závadná byla i jeho politika...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

4:44 Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Z oněch 20 % státního rozpočtu odteče dosti vysoká částka do zahraničí. Toto …