Záměrné narušení vztahů s Ruskem! Generál Šedivý, exnáčelník armády, vnáší jasno do „otravy Koláře”

07.05.2020 4:44 | Zprávy

ROZHOVOR „Je to až příliš přitažené za vlasy a bohužel z české strany je reakce natolik silná, že se případ může hodit jako nosič, aby se vědomě narušily vztahy mezi Českem a Ruskem,“ hodnotí události kolem údajného ruského agenta s jedem ricin pedagog vysoké školy CEVRO Institut Jiří Šedivý. Generál a bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zapochyboval, že by podobná informace unikla nejdříve z ruských a potom i z českých tajných služeb. Podle něj jde o tolik silných selhání a takový amatérismus, že je nepovažuje za pravděpodobné. Jako pravděpodobnější spíše vidí teorii, že někdo hraje nějakou hru, na niž skočili jak Češi, tak Rusové.

Záměrné narušení vztahů s Ruskem! Generál Šedivý, exnáčelník armády, vnáší jasno do „otravy Koláře”
Foto: Cevro Institut
Popisek: Generál Jiří Šedivý

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09), pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) jsou hlídaní policií, Kolář se skrývá na tajném místě. O čem tyto manévry kolem tří pražských politiků vypovídají? Ohrožují je rozezlení Češi a Rusové?

Opatření, jakkoliv je mohou někteří funkcionáři zdůvodňovat, jsou přehnaná.

Protože je-li skutečně tím důvodem jakýsi pomyslný člověk, který přijel do Prahy a v kufříku si nesl ricin na to, aby zavraždil tři naše politiky, tak je to hodně přehnané. Nemyslím, že reakce, kterou Česká republika vykazuje, je dostatečně promyšlená.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…