Letos to byly úpravy pěšin, parku v Kokoníně nebo předzahrádek ve Mšeně. Další projekty se chystají na příští rok. Celkem město letos na projekty zaplatilo z participativního rozpočtu téměř 300 tisíc korun a z běžného rozpočtu přidalo dalších 124 tis. korun.
„Při předkládání návrhů veřejnosti do participativního rozpočtu hrají důležitou úlohu osadní výbory. Tvoří je lidé, kteří v dané lokalitě žijí a jsou schopni posoudit důležitost projektů pro celou lokalitu, ne jen pro jednotlivce. Provedou takové první třídění, aby na radnici putovaly už návrhy pro lokalitu prospěšné a realizovatelné,“ připomíná náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček, který je garantem participativního rozpočtu
Za necelých 225 tis. korun opravilo město v květnu pěšiny ve Vrchlického sadech, na podzim se pak prováděly parkové úpravy v parku pod Kulturním domem v Kokoníně. „Práce tu probíhaly za velmi dobré spolupráce s osadním výborem. Právě ten zajistil odstranění starých jehličnatých keřů, město pak odstranění pařezů a výsadbu nového stromu. Opravili jsme spodní schodiště i podestu toho horního, která je nově vydlážděná. Náklady na tuto opravu se pohybovaly kolem 43 tisíc korun,“ říká vedoucí oddělení správy veřejné zeleně Štěpánka Gaislerová.
Dalším hotovým projektem, který vznikl na základě návrhů podaných Společenstvím vlastníků panelového domu v ulici I. Olbrachta, jsou předzahrádky před jejich domy. „Ty jsou nově zatravněné, osázené novou zelení, konkrétně keři a nízkými solitérními dřevinami. Také tady byla velmi dobrá spolupráce. Společenství vlastníků si zajistilo projektanta i návrh a uhradili část prací, protože částka 100 tis. korun z participativního rozpočtu nedostačovala. Další údržbu a péči o novou zeleň si také zajistí členové společenství,“ popisuje Gaislerová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV