Jičín má novou vyhlášku o nočním klidu pro rok 2021

18.06.2021 20:33

Zastupitelstvo města ve středu 18. června schválilo znění nové vyhlášky č. 3/2021 o nočním klidu. Jde o vyhlášku, kterou je nutné vydávat každým rokem.

Jičín má novou vyhlášku o nočním klidu pro rok 2021
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Vyhláška musí jasně definovat datum a lokalitu, kdy a kde bude noční klid porušen. Tato výjimka z nočního klidu musí být přesně definovaná a nesmí být formulována obecně. Vyplývá to z tzv. metodického stanoviska Ministerstva vnitra ČR, jež navíc říká, že každé porušení práva na noční klid musí být dobře odůvodněné a že důležitost pořádané akce pro společnost musí převažovat nad právem na odpočinek. Proto je nezbytné, aby vyhláška byla vydávána každým rokem. Obvykle to je k začátku kalendářního roku, letos ovšem vzhledem ke covidovým opatřením a rušení akcí došlo k posunu. V květnu město Jičín prostřednictvím webu a sociálních sítí vyzvalo, aby organizátoři informovali městský úřad o chystané akci, pakliže se má konat i po 22. hodině.

Vznikl tak soupis 10 událostí, které mohou porušit noční klid. Uskuteční se v červenci, srpnu a září a největší z nich je páteční a sobotní program festivalu Jičín – město pohádky. Kompletní informace jsou v textu vyhlášky, která po schválení zastupitelstvem bude k dispozici na webu města. Všechny akce, které získají výjimku, skončí nejpozději o půlnoci, tudíž začátek nočního klidu v daných dnech bude posunut maximálně o dvě hodiny. 

Plné znění vyhlášky naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc rozšiřuje kapacitu i zázemí azylového domu pro matky s dětmi

16:34 Olomouc rozšiřuje kapacitu i zázemí azylového domu pro matky s dětmi

V Holečkově ulici se staví. Úpravami prochází stávající objekt nevyužívaného učňovského zařízení a v…