Opava: OKO připravuje výstavu v exteriéru, nabízí virtuální prohlídky i roušky

09.04.2020 14:47 | Zprávy

Opavská kulturní organizace (OKO) „jede“ i době koronaviru v režimu, který je díky současným opatřením možný. Kromě virtuálních prohlídek výstav připravuje expozici soch v parku nebo děkovný koncert pro záchranné složky. A šijí se tu také roušky.

Opava: OKO připravuje výstavu v exteriéru, nabízí virtuální prohlídky i roušky
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava

„Naše činnost se v současné době ve velké míře přesunula na sociální sítě. Díky našim dramaturgům Janu Kunzovi a Dominiku Benešovi mohou zájemci sledovat výstavy v galeriích alespoň prostřednictvím sociálních sítí, a to nejen ty současné, ale třeba i videoreport z minulých let, plný pozoruhodných děl českých i zahraničních umělců,“ říká Marcela Mrozková Heříková, ředitelka Opavské kulturní organizace.

„Už čtvrtým týdnem také šijeme roušky pro občany Opavy, kteří nám díky výzvě nosí potřebný materiál: prostěradla či jiné oblečení ze stoprocentní bavlny, gumičky i šňůrky. Naše sběrné místo zájemci naleznou v Obecním domě v Sále purkmistrů každý všední den od 11 do 14 hodin. Nespotřebovaný materiál, který nestačí naše děvčata zpracovat, pak předáváme dalším místům, kde se roušky také šijí, například Slezskému divadlu,“ dodává Marcela Mrozková Heříková. Hotové roušky si lidé mohou v Obecním domě přímo vyzvednout, samozřejmě zdarma, další pak putují na opavský magistrát, který je dále předává potřebným.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Na Radouči opět fungují syslí hlídky

16:09 Mladá Boleslav: Na Radouči opět fungují syslí hlídky

Po celé léto se budou návštěvníci Radouče opět setkávat s dobrovolníky, kteří budou informovat o sys…