„Za pomoci moderního přístroje čeká zraková prevence nejen děti, které do mateřské školy právě nastoupily, ale i ty v předškolním věku. V letošním roce bude vyšetřeno téměř 2200 dětí. Úspěšnost projektu dokumentuje, že se fakticky snižuje počet zachycených zrakových vad u dětí, které nastoupí do základní školy. Investice do zdraví dětí je tou nejlepší investicí. Pokud jsou oční vady u dětí včas odhaleny, může dojít k jejich nápravě či dokonce úplnému odstranění,“ uvádí náměstek Jakub Rychtecký zodpovědný za sociální politiku a zdravotnictví. Dodává, že dotace na oba projekty dosáhne výše celkem 767 600 korun.
Projekt Mít oči k vidění je určen pro zrakovou prevenci předškolních dětí v pardubických mateřských školách. Projekt CIP je pro změnu určen dětem s poruchou binokulárního vidění, tedy těm, které trpí tupozrakostí či šilháním. „Těmto dětem jsou v rámci projektu CIP poskytovány ambulantní služby ortoptistky, které jsou hrazeny ze zdravotního pojištění, a speciálního pedagogického pracovníka – tyflopeda. Ten provádí reedukaci zraku, přičemž jednotlivá cvičení přizpůsobuje věku dítěte a jeho individuálním potřebám. Všechny tyto aktivity probíhají hravou formou, aby děti motivovaly a nenudily,“ konstatuje náměstek s tím, že peníze z městského rozpočtu jsou určeny na pokrytí mezd tyflopedů a pořízení speciálních pomůcek na cvičení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV