Pardubice: Město má plán, jak vzkřísit letní stadion

25.02.2016 11:29

Pardubice připravují radikální přestavbu letního stadionu u Tyršových sadů. Na levém břehu Labe nad mostem Pavla Wonky by měl vedle hokejové arény vzniknout sportovní komplex s fotbalovým stadionem a dalšími hřišti, doplněný hotelem, parkovacím domem a lemovaný nábřežní promenádou.

Pardubice: Město má plán, jak vzkřísit letní stadion
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Náklady na vybudování tohoto komplexu jsou odhadovány na 300 milionů korun, radnice počítá s vícezdrojovým financováním, od státních dotací, až po soukromé investice.

„Zatím máme hotovou pouze studii, ještě ji čeká veřejné projednávání a zřejmě v dubnu budou zastupitelé rozhodovat, zda má příprava přestavby celého území pokračovat, tedy zda mají být zahájeny práce na projektu,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková. „Kdy by mohla začít samotná přestavba je zejména otázkou peněz.  Město zcela jistě nebude hlavním investorem. Ale máme informace, že na stavbu stadionu by mohla přispět fotbalová asociace, hotel a parkovací dům budou příležitostí pro soukromé investory. Jsme ale teprve na začátku,“ upozornila náměstkyně.

Studie řeší nejen území stadionu, ale i plochu po zbourané hale ČSTV a areálu jatek v sousedství.  Z letního stadionu, který v třicátých letech minulého století projektoval Karel Řepa, by měla zůstat zachována tribuna a Brána borců jako odkaz na práci tohoto architekta, bez ohledu na to, zda Ministerstvo kultury vyhoví či nevyhoví žádosti o prohlášení obou tribun kulturní památkou.  Samotné fotbalové hřiště se dočká přestavby tak, aby jeho parametry vyhověly požadavkům na pořádání zápasů druhé nejvyšší fotbalové soutěže.  Vedle stadionu s kapacitou 4600 diváků vznikne tréninková plocha, další dvě hřiště pak budou vybudována „přes ulici“ U Stadionu, směrem k Tyršovým sadům a měla by sloužit jak sportovním klubům, tak veřejnosti. Architekti zde počítají také s dětským hřištěm či plochou pro letní kino a podobné akce.

„Celá tato dlouho opomíjená lokalita by se měla obrodit, oživit. Nechceme, aby byla doménou pouze sportovců, ale aby se stala součástí života města. Proto by se také mělo proměnit i nábřeží Labe. Dojde zde k reorganizaci dopravy, parkování pro autobusy bude zrušeno a nábřeží bude patřit chodcům. Příjemná promenáda s několika přístupy k vodě naváže na alej vedoucí k zámku. O parkovací místa ale město nepřijde, ba naopak. Navíc studie počítá i s výstavbou parkovacího domu. Získali bychom tak na 500 nových parkovacích míst v blízkosti centra města,“ uvedla náměstkyně Dvořáčková.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Ve městě se na zkoušku objeví barevné koše na tříděný odpad

7:17 Hradec Králové: Ve městě se na zkoušku objeví barevné koše na tříděný odpad

V Hradci Králové se na více než dvou desítkách míst objeví barevné koše na tříděný odpad. Lidé tak b…