Pardubice: Nádvoří zámku bude patřit Festivalu chutí, vůní a řemesel

17.08.2018 13:49

Sportovní park Pardubice tradičně doplňuje i řada doprovodných nesportovních akcí. Také letos budou mít návštěvníci možnost nahlédnout pod pokličku regionálních produktů a řemesel, které na pardubickém zámku představí další, již třetí ročník Festivalu chutí, vůní a řemesel.

Pardubice: Nádvoří zámku bude patřit Festivalu chutí, vůní a řemesel
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Jak už sám název napovídá, v nabídce budou regionální produkty a pochutiny, řemeslné výrobky, to vše za doprovodu zdejších kapel. „Cíl festivalu je jasný – nabídnout jeho návštěvníkům to nejlepší, co oblast Pardubicka nabízí. Regionální produkty jsou nedílnou součástí nabídky cestovního ruchu oblasti Pardubicko a velmi mě těší, že máme možnost festival pořádat v areálu pardubického zámku, jedné z hlavních turistických atraktivit této oblasti,“ popisuje význam festivalu Petra Pacholíková, ředitelka organizace Pardubicko – Perníkové srdce Čech, které festival spolu s MASkami Regionu Kunětické hory a Železnohorského regionu pořádá.

Festival je již třetím rokem součástí programu Sportovního parku Pardubice, takže může být ideální volbou, jak zakončit aktivně strávený den. V rámci festivalu zahrají tři hudební uskupení – Tygroo, Trdlo a Alchymie a chybět nebude ani trocha improvizace v podobě divadelního představení Paleťáků. „Festival chutí, vůní a řemesel je zahrnut do programu Sportovního parku Pardubice, návštěvníci parku si tak mohou nejen zasportovat, ale užít si i kulturní doprovodný program. Pro všechny věkové kategorie budou během festivalu připraveny tvořivé dílny, zábavné kvízy i několik stánkových workshopů, kde si zájemci budou moci například vyrobit vlastní svíčky ze včelího vosku nebo si vyzkouší například drátování, plstění či zdobení perníčků,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za sport, cestovní ruch a předseda rady spolku Jakub Rychtecký.

Nádvoří pardubického zámku festivalem ožije již tuto sobotu, a to v čase od 9 do 18 hodin.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Odborné sociální poradenství nově v Domečku, brzy bude otevřen i společenský sál

16:14 Znojmo: Odborné sociální poradenství nově v Domečku, brzy bude otevřen i společenský sál

Znojemské Centrum odborného sociálního poradenství (dále COSP) se přestěhovalo do bývalého Hotelu Zn…