Plzeň: Primátor se sešel se zástupci Rady seniorů Plzeňského kraje

6. 1. 2019 12:43

Primátor města Plzně Martin Baxa a jeho náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková se v pátek 4. ledna sešli se zástupci Rady seniorů Plzeňského kraje.

Plzeň: Primátor se sešel se zástupci Rady seniorů Plzeňského kraje
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Primátor města Plzně Martin Baxa a jeho náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková se v pátek 4. ledna sešli se zástupci Rady seniorů Plzeňského kraje. Oba na schůzce zdůraznili důležitost takového setkávání, které je pro vedení města cennou zpětnou vazbou. Senioři využili možnosti promluvit i o problémech, které je trápí, požádat o pomoc při jejich řešení a poděkovat za dosavadní podporu města.

„Město si uvědomuje, že populace v Plzni stárne a je nutné se systematicky věnovat takovým opatřením, která přispějí ke zkvalitnění života jak aktivním seniorům, tak i těm, kteří již potřebují speciální péči,“ uvedl primátor. Podle něj je do budoucna zapotřebí rozšiřovat kapacitu domovů se zvláštním určením, denních i týdenních stacionářů, budovat další bezbariérové prvky, ale i dát příležitost aktivním seniorům pracovat ve prospěch města.

Společně s náměstkyní informovali na setkání například o chystané stavbě domova se zvláštním režimem na Slovanech, o plánovaném rozšiřování Mezigeneračního dobrovolnického centra TOTEM z Lochotína do dalších městských obvodů i o chystané výstavbě Centrálního stravovacího systému v Kotíkovské ulici, jenž by měl zajistit přípravu a rozvoz jídel až pro dva tisíce lidí, a to zejména pro seniory.

Krajská rada sdružuje přes sedm tisíc aktivních seniorů z celého kraje včetně Plzeňanů. Předseda Leoš Jochec zmínil potřebu zřídit městskou radu, která by působila na území města Plzně. Primátor i náměstkyně přislíbili zástupcům seniorů podporu při snaze o její zřízení a fungování a také vyzvali seniory, aby na příští setkání přišli s konkrétními problémy, které se budou snažit společně vyřešit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Výstavní síň v Obecním domě má nové jméno

21:17 Opava: Výstavní síň v Obecním domě má nové jméno

Opavská kulturní organizace (OKO) hledala nový název pro výstavní síň v Obecním domě, která funguje …