Město zmapovalo veškeré stojany na kola v centru a z výsledku vyplynulo, že 73 procent z nich nevyhovuje požadavkům cyklistů. Především majitelé novějších kol je proto z obavy o jejich poškození nebo krádež raději uzamykají ke stromům či jinému mobiliáři. Na mnoha místech pak stojany zcela chybí. „Díky projektu 300 stojanů pro Pardubice bychom chtěli zhruba do dvou let instalovat dostatek kvalitních stojanů, které by nejen vyhovovaly samotným cyklistům – tvarem i umístěním, ale zlepšily by také praktickou i estetickou funkci ulic v jádru města,“ přiblížila chystaný projekt náměstkyně primátora Helena Dvořáčková, v jejíž gesci je investiční výstavba, územní plánování a urbanismus a architektura. „V současné době má mnoho podnikatelů u svých obchodů a provozoven reklamní poutače doplněné drážkami pro zapření předního či zadního kola, což není pro upevnění bicyklu ideální, bannery navíc často zasahují do prostoru chodcům. Uvažujeme proto o tom, že i tyto placené reklamní plochy na městských pozemcích ve valné většině nahradíme kvalitními stojany. To vše samozřejmě po konzultaci s městskými obvody“ doplnila náměstkyně Helena Dvořáčková.
Radnice počítá i s přemístěním stávající většiny zelených bezpečnostních stojanů. Přesunou se na místa s větší potřebou dlouhodobého a pravidelného odstavení kol, například ke školám. Objevit by se tak měly například u potravinářské školy nebo u konzervatoře.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pardubice.eu