Ústí nad Orlicí: Motivujeme seniory k celonárodní spolupráci

14.10.2016 13:12

V úterý 11. října proběhla v Klubu důchodců v Ústí nad Orlicí beseda zástupců Charty 77/ Konta Bariéry/SenSen - Senzační Senior - se zástupci šesti klubů důchodců, vedení města a městskou kronikářkou.

Ústí nad Orlicí: Motivujeme seniory k celonárodní spolupráci
Foto: ustinadorlici.cz
Popisek: Letecký pohled na Ústí nad Orlicí

SenSen je otevřená platforma cca 100 klubů důchodců v celé České republice, která umožňuje zapojení se do různých projektů, jako např. účast na unikátních celorepublikových projektech, pomoc při realizaci vlastních nápadů členů klubů SenSen, konkrétní podporu pro jinak nedosažitelné aktivity, finanční a materiálovou podporu při získávání počítačové gramotnosti, přístup k poradnám SenSen (medicína, bezpečnost aj.)možnost dělit se o to, co jednotlivé kluby dělají, s ostatními seniory po celé republice, a zároveň dostávat inspirační podněty a pomoc zvenčí. Cílem besedy bylo motivování našich seniorských spolků ke spolupráci s ostatními kluby. Více informací na http://www.sensen.cz/uvodni-stranka/

Dalším tématem besedy byl projekt Národní kronika, který je společným projektem SenSen a Národního muzea. Jejich cílem je stát se největším archivem malých i větších událostí běžného života, které mají možná jen osobní nebo místní význam. Chtějí uchovat a zpřístupnit vzpomínky pamětníků pro poučení současných i následujících generací, protože v životě člověka jsou události, které stojí zato zaznamenat pro budoucnost. Může jít o narození dítěte, sňatek, promoci, dokončení nového domu, zajímavou cestu, podnikatelský úspěch, dožití významného věku, vyléčení nemoci, ale i úmrtí nebo nešťastnou událost, takémůže jít o památná místa, historii skoro zapomenutou, skvělé osobnosti, slavnostní události, proměny obcí a krajiny, stavby.Je na každém, s jakou událostí či událostmi do Národní kroniky přispěje.

Příspěvky můžete zasílat v jakékoli podobě, písemně poštou, elektronicky jako text, video nebo zvukovou nahrávku. Na tvorbě příspěvku může spolupracovat celá rodina a všechny generace.

Více informací o projektu zde

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

10:28 Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

V pátek 17. května od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a da…