Velvyslanec Vietnamu navštívil Plzeň, setkal se s primátorem města

15.10.2017 7:34

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký společně se svojí náměstkyní pro oblast školství a sociálních věcí Evou Herinkovou přijal ve čtvrtek 12. října 2017 na radnici velvyslance Vietnamské socialistické republiky v České republice Ho Minh Tuana.

Velvyslanec Vietnamu navštívil Plzeň, setkal se s primátorem města
Foto: Plzeň
Popisek: Primátor města Plzně Martin Zrzavecký s velvyslancem Vietnamské socialistické republiky v České republice Ho Minh Tuanem
reklama

Přijetí se zúčastnili i zástupci svazu Vietnamců v České republice a v Plzni. Tématem setkání byla integrace vietnamské komunity v krajské metropoli a možnosti budoucího zapojení do kulturního života města.

„V Plzni máme legálně přihlášeno na 16 tisíc cizinců, z toho je početná vietnamská komunita čítající dva tisíce Vietnamců. Integrace dané komunity se v Plzni zcela daří, je to i především díky dlouholetým přátelským vztahům obou zemí. Zdejší Vietnamci nepředstavují pro město žádné sociálně bezpečnostní riziko, naopak s městem velmi dobře spolupracují. Přicházejí s celými svými rodinami za prací, svým podnikáním zde vytvářejí hodnoty, na malých obcích nejen Plzeňského kraje pomáhají zajišťovat základní služby českým občanům. Vietnamská komunita v Plzni se navíc zapojuje do kulturního života, zapojila se i do projektu Evropského hlavního města kultury 2015,“ sdělil primátor Martin Zrzavecký vietnamskému velvyslanci, jenž měl tytéž informace o bezproblémovém začlenění vietnamských občanů do zdejší společnosti.

Vietnamský velvyslanec se zajímal především o možnosti podpory vzniku zázemí pro komunitní centrum vietnamských občanů ze strany města. V první řadě se zajímal o možnost poskytnutí nebytového prostoru pro takovéto centrum. Město Plzeň nabízí neziskovým organizacím za velmi nízké nájemné své nebytové prostory, dále tyto organizace podporuje dotačními programy v oblasti kultury, což by mohl být v budoucnu i případ vietnamské komunity. „Městu velice záleží na integraci cizinců do naší společnosti, proto zde funguje Komise pro otázky integrace cizinců Rady města Plzně, v rámci níž bychom v budoucnu mohli podporovat jednotlivé akce vietnamského komunitního centra nebo i dlouhodobou činnost,“ vysvětlila možnosti podpory ze strany města náměstkyně Eva Herinková.

Po přijetí u primátora čekalo vietnamského velvyslance jednání se zástupci Svazu Vietnamců v Plzni, odpoledne navštívil památky města a zavítal i do plzeňského pivovaru. Ho Minh Tuan je velvyslancem Vietnamské socialistické republiky od května letošního roku, do Plzně poprvé zavítal už před 15 lety a to v rámci pracovní cesty po Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Město snižuje nájemné v městských prostorech

17:39 Zlín: Město snižuje nájemné v městských prostorech

Rada města Zlína rozhodla o snížení nájemného nájemcům městských nebytových prostor. Úleva v platbác…