Výstavní ulice v Ostravě zažívá velkou proměnu

23.08.2016 20:01

Kdysi zanedbaná plocha u ulice Výstavní v Ostravě se v posledních dvou letech změnila k nepoznání. Stavební společnost HSF System zde dokončila rozšíření areálu společnosti Pruniwerk, která vyrábí produkty z hliníku. Investice za několik desítek milionů korun je druhým významným projektem v této oblasti. Loni zde bylo otevřeno vývojové a výrobní centrum dánské společnosti Struers oceněné prestižní odbornou cenou Stavba Moravskoslezského kraje 2015.

Výstavní ulice v Ostravě zažívá velkou proměnu
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Plocha u ostravské Výstavní ulice byla ještě před pár lety spíše ostudou města. „Těší mě, že jsme jako generální dodavatel mohli být u jednoho z klíčových projektů revitalizace takzvané brownfieldové plochy v Ostravě. Jsme tady doma a záleží nám na tom, aby se město zkrášlovalo. Loni jsme, pro devoleperskou společnost Výstavní Property, dokončili sídlo dánské společnosti Struers a letos se podařilo úspěšně zkolaudovat administrativní a certifikační centrum české společnosti Pruniwerk,“ řekl ředitel společnosti HSF System Jan Hasík. Právě tato ostravská stavební společnost realizovala výstavbu obou projektů.

V areálu společnosti Pruniwerk vzniklo nové administrativní a certifikační centrum. Díky této investici může společnost rozšířit výrobu hliníkových produktů: „Byli jsme na stropě našich kapacit a rozšíření bylo nutné k tomu, abychom mohli uspokojit poptávku po našich výrobcích. V souvislosti s rozšířením plánujeme, že postupně přijmeme nové zaměstnance,“ uvedl ředitel společnosti Pruniwerk Petr Slíva s tím, že nepůjde o skokový nárůst, ale postupné přibírání schopných techniků. Aktuálně firma zaměstnává asi 50 pracovníků a své výrobky dodává do celé Evropy. Největší je produkce hliníkových oken a dveří.

Projekt centra Struers získal odbornou cenu Stavba Moravskoslezského kraje 2015. Zajímavým řešením a netradičními prvky se pyšní i Pruniwerk. Administrativní budova má netradičně řešenou fasádu s neobvyklým kovovým obkladem a navazujícími prosklenými plochami, které využívají LED podsvícení. Stavba trvala přibližně půl roku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hustopeče: Stavební úřady s obavami vyhlíží nový zákon

16:31 Hustopeče: Stavební úřady s obavami vyhlíží nový zákon

S nervozitou a obavami vyhlíží pracovníci stavebních úřadů letošní 1. červenec. Právě tento den vsto…