O množství a kvalitě sklizně rozhoduje především počasí, ani letos nebylo pro pěstování chmele ideální kvůli chladnému květnu, horkému červnu a červenci a nedostatku srážek. Nedávné deště ale byly pro pěstitele požehnáním, stejně jako chladnější období na přelomu června a července. „Určitě jsme vděční za srážky, které přišly začátkem srpna. I díky tomu asi bude snaha začít sklizeň spíše později. První odhad je, že letošní sklizeň bude průměrná, pokud nám do toho ještě neskočí nějaký čert, který ji pokazí,“ uvedl předseda Svazu pěstitelů chmele ČR Luboš Hejda při setkání chmelařů na Stekníku.
Letošní úroda by mohla být v Česku na průměrné úrovni 6300 tun sušeného chmele, což je po loňské podprůměrné sklizni kolem pěti tisíců tun dobrá zpráva. Znamená to zároveň, že o chmel je ze strany pivovarů zájem a chmelaři mají co prodávat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV