Zlín: Senioři z Kvítkové mají nové zázemí

03.08.2019 8:33

Stavba budovy pro Zlínský klub seniorů, Kvítková je u konce. Původní, dlouhodobě nevyhovující a zchátralý objekt nechalo město zbořit a na vzniklém prostoru vystavělo během roku objekt nový.

Zlín: Senioři z Kvítkové mají nové zázemí
Foto: zlin.eu
Popisek: Letecký pohled na centrum města Zlín

„V dubnu loňského roku byla zahájena demolice stávajícího objektu a následně se rozjely stavební práce na výstavbě nové jednopodlažní budovy s plochou střechou. Konstrukčně je  navržena jako železobetonový skelet s bezprůvlakovými deskami,“ informoval vedoucí oddělení realizace Odboru realizace investičních akcí Petr Hloušek.

Zastavěná plocha nové budovy je 369 m². Oproti původnímu starému domu má účelně navržené prostory přímo pro aktivity seniorů a dílem také pro potřeby sídla pracovníků kanceláře města.

„Přízemní budova je rozčleněna na vstupní halu se šatnou, prostor pro kancelář místní části, dvě klubové místnosti a víceúčelový sál s kapacitou sto dvaceti návštěvníků. Zázemí dotváří prostorné sociální zařízení, technická místnost, sklad i kuchyňka. Ta bude sloužit jak pro vnitřní prostory, tak i pro venkovní terasu,“ upřesnil Petr Hloušek.

Senioři ze Zlínského klubu seniorů, Kvítková a ze Sekce učitelů a školských pracovníků, kteří budou budovu spolu s pracovníky kanceláře místní části využívat, se z dočasného „azylu“ do nových prostor přestěhují v září.

„Už se do nových, modernějších prostor na Kvítkové moc těšíme. Zejména nás těší bezbariérový přístup a větší komfortnější prostor pro naše pravidelná setkávání a činnost klubu. Zároveň chceme poděkovat klášterní budově Regina, že nám, – než se dům dostavil – přechodně poskytla útočiště,“ vzkázala předsedkyně Zlínského klubu seniorů, Kvítková Drahomíra Svobodová.

Budově bylo přiděleno nové číslo popisné 7176. Náklady na realizaci stavby činily cca 12,5 milionu Kč bez DPH.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Proběhla velká úklidová akce dobrovolníků

22:28 Liberec: Proběhla velká úklidová akce dobrovolníků

Statutární město Liberec opět podporovalo dobrovolníky, kteří se připojili k úklidové akci Ukliďme L…