Berg (Zelení): Režim reaguje násilím, jinak to neumí

25.01.2021 18:00

Komentář na facebookovém profilu k sobotním protestům proti režimu Vladimíra Putina

Berg (Zelení): Režim reaguje násilím, jinak to neumí
Foto: zeleni.cz
Popisek: Michal Berg
reklama

V celém Rusku, od Kaliningradu na západě po Vladivostok na východě, vyšli v sobotu do ulic lidé, aby protestovali proti zkorumpovanému režimu Vladimíra Putina. Spouštěčem demonstrací bylo zatčení opozičního lídra Alexeje Navalného, který se do Ruska vrátil poté, co přežil pokus o otravu ze strany ruských tajných služeb. Ten také zveřejnil video, ve kterém ukázal monstrózní majetky Putina. Proto je hlavním heslem frustrovaných Rusů “Putin je zloděj”.

Demonstrovalo se i v Jakutsku kde teploty klesají k minus 40, demonstrovalo se v malých i velkých městech a hlášeno je skoro dva tisíce zadržených.

Spolupředseda Zelených Michal Berg to komentuje: "Režim reaguje násilím, jinak to neumí. V Bělorusku se demonstruje už pět měsíců, jak dlouho to bude trvat v Rusku? Nakonec to ale skončí dobře - násilím nejde tohle udržet. Evropa těmto lidem navíc může pomoci. Jednak morálně - demonstrovalo se třeba i v Praze, ale taky konkrétními kroky. V případě Běloruska to bylo zrušení hokejového mistrovství, v případě Ruska by to mělo být odmítnutí projektů jako jsou Dukovany nebo plynovod Nord Stream 2. Jsou to totiž peníze právě z těchto typů spolupráce, které východní násilné režimy pomáhají držet u moci."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Covidovou krizí se Evropská unie střelila do obou nohou

11:35 Zahradil (ODS): Covidovou krizí se Evropská unie střelila do obou nohou

Komentář na facebookovém profilu k očkování ve Velké Británii a Evropské unii.