Bláha (ODS): Lhoteckou ulici čeká další část rekonstrukce

27.06.2019 9:09

Část Lhotecké ulice v Malšově Lhotě v úseku od Stříbrného rybníku po ulici K Břízkám čeká od 1. července do 29. září uzavírka. Důvodem je rekonstrukce této krajské komunikace.

Bláha (ODS): Lhoteckou ulici čeká další část rekonstrukce
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Město Hradec Králové na opravu silnice naváže stavbou nových a opravami stávajících chodníků a okolní infrastruktury, za které ze svého rozpočtu zaplatí 10,7 milionu korun. Práce na sebe navazují a budou prováděny při plné uzavírce, veškerá doprava bude vedena po objízdných trasách.

Rekonstrukce navazuje na předchozí opravy Lhotecké a Úprkovy ulice v Malšovicích. Nadcházející etapa, kdy dojde na rekonstrukci Lhotecké ulice v délce 1,38 kilometru od Stříbrného rybníku až k rozhraní katastrálních území Malšova Lhota – Malšovice, bude rozdělena na dva úseky. Rekonstrukce první části v délce 670 metrů od ulice Stříbrný potok ke křižovatce s ulicí K Břízkám začne 1. července a potrvá do 29. září. Na druhý úsek v délce 708 metrů se stavbaři zaměří příští rok. „Je to další z projektů, kde budeme spolupracovat s Královéhradeckým krajem a já pevně věřím, že se vše podaří zkoordinovat. Silnice v těchto místech je ve špatném stavu, navíc v určitých úsecích chybí chodníky, celková oprava této komunikace je skutečně potřeba,“ sdělil Jiří Bláha, investiční náměstek primátora Hradce Králové.

Akce je sdruženou investicí kraje a města. Rekonstrukci komunikace a vegetačních úprav ve výši 48,3 milionu korun uhradí Královéhradecký kraj, nové chodníky, veřejné osvětlení, přeložky plynu a přípojky, napojení dešťových svodů a sadové úpravy celkem za 10,7 milionu korun zaplatí město Hradec Králové.

Veškerá veřejná vozidlová doprava, MHD a linkové autobusy budou od 1. července vedeny po nejkratších možných objízdných trasách vyznačených svislým dopravním značením. Řidiči jedoucí z Malšovy Lhoty od Stříbrného rybníku se do Hradce Králové dostanou pouze objížďkou přes svinarský most. Vozidla jedoucí z Malšovy Lhoty od ulice K Břízkám směrem k Malšovicím musejí pro cestu do Svinar nebo Bělče využít objízdnou trasu přes silniční okruh a křižovatku Tesla.

Objízdná trasa pro MHD bude ve směru od Malšovic vedena ulicemi Lhotecká – Akátová - Bělečská - K Břízkám a Leknínová – Lhotecká, ve směru od Svinar bude končit na zastávce Stříbrný rybník a pro otočení využije bývalou točnu. Pro linky č. 11 a 17 bude platit od 1. července nový jízdní řád.

V termínu od 2. do 29. září navíc pojedou školní spoje na linkách 11Š a 17Š (11Š: Štefcova, Úprkova, Orlice park, Poliklinika 2, Stoletá, Silnice, Terno, Ostravská, Parlament, Podhůří, Podhůrská, křižovatka Běleč, Svinary, Hájovna, Stříbrný rybník; 17Š: Stříbrný rybník, Hájovna, Svinary, křižovatka Běleč, Podhůrská, Podhůří, Parlament, Ostravská, Terno, Silnice, Stoletá, Poliklinika 2, Orlice park, Úprkova, Štefcova).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

19:00 Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

Přepis nedělního pořadu Andreje Babiše „Čau lidi“ – 20. června 2021