Chalupa (ANO): Skončí Česká republika jako "chudý příbuzný" EU (SRN)?

7.11.2018 9:10 dop.

SRN zahajuje realizaci další kampaně, další formu "pomoci" a našeho "obohacení" prostřednictvím náboru kvalifikované pracovní síly ze střední a východní Evropy...

Chalupa (ANO): Skončí Česká republika jako "chudý příbuzný" EU (SRN)?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Stručná zpráva - Německo potřebuje více migrantů z EU, pomáhají ekonomice, viz.

Překlad - Němečtí stratégové vymysleli plán, kterému nelze nic vytknout – DOKONALÉ ŘEŠENÍ VE STYLU „NĚKOLIK MUCH JEDNOU RANOU“ – nejen, že Německo jako vysoce výkonný vysavač doslova vysaje naší kvalifikovanou elitu – od řemeslníků, zdravotnického personálu přes hasiče, vojáky až po špičkové chirurgy, jaderné fyziky či biochemiky, ALE ZÁROVEŇ UŠETŘÍ ASTRONOMICKÉ finanční prostředky německých daňových poplatníků, kteří nebudou muset zaplatit ani cent za vzdělaní a kvalifikaci takto získaných pracovních sil. To zaplatí jen a pouze český daňový poplatník. Náš občan pracující v Německu bude tam platit daně, sociální, důchodové a zdravotní pojištění, tam bude utrácet za bydlení a zboří a tím příspívat k posílení německého státního rozpočtu A co je onou německou třešničkou na jejich ekonomickém dortu? Skutečnost, že naši, čeští lidé budou dobrovolně pomáhat k významnému zvýšení ekonomické konkurenceschopnosti Německa a tím zároveň oslabovat ekonomiku naší.

Jedna věc je volný pohyb pracovních sil a zcela jiná věc je státem cíleně organizovaná systémová likvidace pracovně-personálních kapacit jiného státu….to, že může k takovému stavu dojít, to asi nikoho moc, v okamžiku našeho přistoupení k EU, nenapadlo - ostatně jako tomu tak bylo i u jiných smluv při jejich podpisu – „Lisabon“, „Dublin 1 až?“, „Istanbulská úmluva“ atd. 

Ano, naprosto rozumím tomu, že pro mladého Čecha či Češku je představa zaměstnání v zahraničí super šance – zvláště když vidí, že za svůj český plat si už asi nekoupí byt za cenu, kterou může zaplatit už jen arabský, ruský, belgický či německý občan (to je ale jiný příběh) – 3 a více krát vyšší plat, návazně na stará kolena i mnohem vyšší důchod… To vše je pochopitelné. Ale Česká republika se tak stane ještě shrbenějším „chudým příbuzným“ svých bohatších evropských „přátel“ v EU, se všemi dalšími dlouhodobými negativními efekty.

Domnívám se, že je nejvyšší čas, aby v této problematice začal konat stát a nastavil taková pravidla a nástroje, aby k tomu „vysátí“ nedošlo a aby si náš daňový poplatník nemusel připadat jako úplný hlupák. A pokud mohu doporučení – pan ministr Petříček s panem pochebným Pochem by při svých návštěvách v Bruselu a výkonu jim svěřené agendy měli o to víc prosadit ochranu pracovního a personálního trhu České republiky proti tomuto dalšímu obohacení ze strany Německa.

Převzato z profilu.

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • kanidát do Senátu ve volebním obvodě č.60 Brno-město
  • kontrolní výbor

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Jura: Služba Senior taxi vyjde město dráž

17:46 Primátor Jura: Služba Senior taxi vyjde město dráž

Oblíbená služba Senior taxi si v budoucnosti vyžádá vyšší náklady na provoz. Navýšení finančních pro…