Čunek (KDU-ČSL): Dotace podpoří obnovu staveb v centrální části Vsetína

28.05.2023 20:03 | Tisková zpráva

Vsetínští zastupitelé vyhlásili na svém dubnovém jednání dotační program na obnovu staveb. Majitelé nemovitostí ve vybraných lokalitách v centru Vsetína tak mohou od 1. do 30. června žádat město o finanční dotaci například na opravu fasády, zateplení, či výměnu oken a dveří.

Čunek (KDU-ČSL): Dotace podpoří obnovu staveb v centrální části Vsetína
Foto: Repro YouTube Aby bylo jasno
Popisek: Senátor Jiří Čunek

„Cílem programu je podpořit obnovu staveb v centrální části města Vsetín. A to jak nemovitých kulturních památek a staveb na území jejich ochranných pásem, tak staveb bez památkové ochrany, které dotvářejí původní historickou zástavbu,“ přiblížil starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL) s tím, že k rozdělení v rámci dotačního programu je vyčleněno 300 tisíc korun.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33532 lidí

Žadatelem přitom může být jak fyzická, tak i právnická osoba, která je vlastníkem či spoluvlastníkem nemovitosti ve vybrané části města. „Maximální výše dotace na opravu fasád, zateplení, nátěry a výměnu oken, dveří či vrat činí 25 % a na restaurování kulturních památek nebo jejich částí až 50 % z celkových nákladů podporované aktivity. Stavební úpravy, udržovací práce či restaurování musí být realizovány do 30. listopadu letošního roku,“ doplnil starosta Čunek.

Žádosti lze zasílat v průběhu června na předepsaném formuláři, který najdete na webu města ZDE. Tamtéž si lze prohlédnout podrobnější podmínky dotačního programu a také mapu oblastí, jichž se podpora města týká.

O rozdělení dotací rozhodne zastupitelstvo města nejpozději do konce září letošního roku.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seďa (SOCDEM): Starejme se o mezigenerační solidaritu ve společnosti. Je velmi důležitá

6:23 Seďa (SOCDEM): Starejme se o mezigenerační solidaritu ve společnosti. Je velmi důležitá

Společnost, aby byla schopna zdolávat své problémy a hrozby, musí táhnout za jeden konec provazu. Pr…