V tomto duchu si může na základě toho, jak nás všechny denně informuje především veřejnoprávní ČT, postesknout téměř každý její divák. Za určitý vrchol mohu s klidným svědomím označit páteční ranní vysílání zpravodajské ČT 24 – „Studio 6“. V tříhodinovém pořadu, kde se zpravodajství střídá s komentovanými událostmi dne, byl zcela nevídaný prostor věnován spekulativním rozborům možného nezvolení amerického prezidenta D. Trumpa. Přímý vstup a komentář Martina Řezníčka, další obsáhlý komentář „odborníka“ ČT Ondřeje Topinky a mnohaminutový rozhovor moderátorky s ním, to bylo skutečné mlácení „prázdné slámy“! Ani jediným slovem zmínka o tom, o čem světové agentury informují již několik dní, napadení výsledků voleb v některých státech skončilo pro H. Clintonovou (a příznivce „přepočítávání hlasů“) stejným fiaskem jako skutečné volby.
Například - stát Wisconsin, tam přepočet tří miliónů hlasů skutečně proběhl a ukázalo se, že D. Trump získal nakonec ještě více hlasů, než mu bylo původně přičteno. Stát Pensylvánie, kde D. Trump zvítězil o více než 44 tisíc hlasů, tam soud žádost o kontrolu přepočtem hlasů zamítl již na začátku týdne /13.12./. A to přesto, že se na soud opakovaně obrátil nejen tábor H. Clintonové ale i Jill Steinová ze Strany zelených, která shromáždila potřebný počet podpisů na petici. I tak soudce v Pensylvánii ale žádost kategoricky zamítl.
Podobně postupoval i soud v nejdiskutovanějším americkém státu Michigan, který proběhl bez jakékoliv pozornosti českých médií již minulý pátek a soud přepočet rovněž zamítl. ČT 24 nevěnovala v tak rozsáhlém komentáři ani slovo tomu, že jeden z nevlivnějších deníků – list The Washington Post uveřejnil tento čtvrtek článek Katriny vanden Heuvelové, která doslova uvedla (cit.):…“Prezidentské volby se konaly před měsícem, ale média stále publikují prohlášení o »vměšování Moskvy« do nich…, přičemž zdrojem informací měla být „nějaká“ anonymní agentura, jejíž metodologie výběru faktů jsou už na první pohled velmi zvláštní! Ráz kampaně nezadal nikdo v zahraničí, ale sama americká média.“ uvedla autorka. Těžko vinit Putina, že volební systém USA, »nejsilnější demokracie světa«, není dobrý. Třeba i proto, že dvakrát z posledních pěti voleb vyhrál kandidát, který nezískal většinu hlasů. Peníze znamenají v amerických volbách mnohem více, než kdekoli jinde na světě. Americké volby jsou nejdražší. Letos stály prezidentské a kongresové volby rekordních 6, 8 miliard dolarů a přitom účast ve volbách byla nakonec stejně jen 58 %, tj. jedna z nejnižších účastí mezi tak zvanými demokratickými zeměmi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Jaroslavu Miko za STANu, který chodí senátorovi kom…
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje