Fleischer (Republikáni): 28. říjen 2016? Facka politické kultuře současnými politiky

30.10.2016 9:17 | Zprávy

Svátek vzniku samostatného Československa byl letos zneužit několika trapnými scénami, které byly součástí bojůvek v rámci nastávajících parlamentních voleb v roce 2017. Politická kultura opět utrpěla. Co na to voliči, kteří letos nevolili?

Fleischer (Republikáni): 28. říjen 2016? Facka politické kultuře současnými politiky
Foto: sprrsc.cz
Popisek: SPR-RSČ - logo

Není tak daleko doba, kdy dva mladí herci Jiří Mádl a Martha Issová natočili předvolební klip pod nechutným názvem ”Přemluv bábu”, který byl adresován mladým lidem a měl je přimět přesvědčovat své prarodiče, aby nevolili levicové strany.

K tomu snad už dodám jen pozdější zklamání obou aktérů nad vládnutím jejich propagované pravice, která skončila po zásahu policie po mnoha aférách a dodnes nejsou objasněny další kauzy, které se točí kolem ODS a TOP09. Výsledky politické práce této ”pravice” vidíme dnes na stavu policie, justice, školství, zdravotnictví, financí, sociální politiky a dalších oblastí, do kterých tehdy vítězná pravice zasahovala svým způsobem, tedy politikou s upřednostnění osobního prospěchu jednotlivců a vytahání peněz ze státní pokladny i z dotací EU, které pak skončily v soukromých rukou lidí kolem těchto stran. A současná vláda pod ČSSD a ANO v tomto trendu jen úspěšně pokračuje za neustálého závistivého kvílení opozice, která se už třese, jak zase vystřídá tu vládu současnou.

Uznávám sbobodu slova a věřím, že každý má právo se vyjádřit k politické situaci, pokud nejde o nahranou scénku, možná někým zaplacenou  viditelně účelovou, zneužívaje známých jmen, zejména herců a zpěváků.

Dnes už ani nikdo nedokáže s jistotou tvrdit, zda mnohá prohlášení herců a zpěváků, která jsou publikována na sociálních sítích jejich jménem a pod jejich obrázkem, jsou skutečně myšlenkou oné osobnosti, nebo jí jen někdo zneužil.

Zneužívání populárních a známých tváří v politice u nás může být jak falešné, tedy bez vědomí oné osoby, nebo s jejím vědomím, či přímo vyslovené myšlenky a hesla konkrétními známými osobnostmi, většinou ze sféry umění, ale občas i ze světa podnikání, jak jsme svědky u samozvaného chystaného politika Michala Horáčka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Důvěra

Myslíte, že lze věřit státu, když vidíme, jak jsou třeba politici úplatní nebo třeba se tu už měsíc řeší bitcoinová kauza? A k důvěře v soudy. Nemyslíte, že ji dost snižuje to, jak dlouho se kauzy vlečou? Třeba kauza Čapí hnízdo nebo třeba i Dozimetr. Kde je podle vás chyba? A divíte se, že pak důvě...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Setrvalý stav v armádním korupčním prostředí

19:03 Kavij (KSČM): Setrvalý stav v armádním korupčním prostředí

Cena za servis tanků Leopard opět ukazuje tragický stav akvizic ministerstva obrany.