Každý obchod s Ruskem, ať už jde o plyn, hnojiva nebo zemědělské produkty, znamená nepřímo financovat válku proti Ukrajině. I více než dva roky od začátku této agrese Evropa stále umožňovala vývoz ruských hnojiv a potravin na svůj trh – a tím i příjmy do rozpočtu režimu, který vede válku. V případě hnojiv šlo například v roce 2023 o import v hodnotě 1,28 miliard euro. To je nepřijatelné.
Schválená legislativa nastavuje clo ve výši 50 % na zbývající dovoz ruských a běloruských zemědělských produktů a postupně zvyšuje clo na některá dusíkatá hnojiva až na úroveň, která jejich dovoz prakticky znemožní. Vítáme tento jasný krok směrem k ukončení závislosti a zavření kohoutků, kterými do Kremlu proudí peníze. Evropa musí jednat z principu, ne z pohodlí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k postoji k Ukrajině ve střední Evropě.
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich
- 20:06 Hejtman Holiš: Žádám prezidenta o veto školského zákona
- 18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme
- 16:14 Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala
- 14:12 Turoňová (Stačilo!): Na Krétu a Gavdos se valí tisíce migrantů