Hájek (ANO): Klusová má vztah k horníkům jako Okamura k migrantům

09.07.2020 18:02

Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 7. 2020 ke kontrole plnění usnesení Poslanecké sněmovny k vyhodnocení průběhu první vlny pandemie koronaviru a opatření k prevenci druhé vlny a informacím vlády o aktuálním výskytu COVID v lokálních ohniscích, zejména v Moravskoslezském kraji

Hájek (ANO): Klusová má vztah k horníkům jako Okamura k migrantům
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec Josef Hájek (ANO 2011)
reklama

Vážený pane předsedající, kolegyně, kolegové, bohužel musí reagovat. Poprosím kolegu Jandu prostřednictvím pana předsedajícího, ať si přečte můj stenozáznam, kde skutečně z toho vyplyne, že se těch horníků zastávám. Opravdu jsem hovořil o tom, že je škoda, škoda, že se stát zbavil vlastnictví na OKD a že to nedopadlo jako v Německu, kde deset let pod státní firmou připravili komplexní sociální program a skutečně se o ty horníky postarali.

Co se týče paní Klusové, já jsem řekl, že, abych to ještě jednou zopakoval, že má vztah k horníkům jako pan Okamura k migrantům a já na tom trvám. Když se podíváte na její mediální výstupy, tak v únoru na facebook dala článek "Má Karvinsko budoucnost? Ano, ale jedině bez uhlí. Ano, jedině bez uhlí." V tom textu mimo jiné napsala. Proti těžbě aktivně vystupujeme se spolkem SOS v Karviné pouze my Piráti, a tak dále.

To znamená, ona dokázala s tím spolkem SOS zaříznout těžbu na dole ČSA, zaříznout těžbu na dole Darkov. To znamená v téhle chvíli, jako bych zemědělci zakázal pěstovat obilí, lesníku, že nesmíš kosit a potom ti řeknu - já ti budu pomáhat. On ti ten zaměstnavatel nechce dát peníze, tak já ti budu pomáhat. To je pokrytecké, nezlobte se na mě.

A co se týče toho hornictví. Já tam byl 36 roků. Když zavřu oči, orientuju se na šachtě, na úpravnách, v podzemí, ještě dneska ve snu fedruju. Takže mi stačí, když jsem v telefonickém kontaktu s kolegy a mám podstatně desetkrát větší informace, které dokážu zpracovat, než kdyby jste tam byli vy třeba desetkrát na návštěvě. Takže já to neberu jako kritiku, ale prostě skutečně to nepotřebuju vidět, protože já to mám tady v hlavě zakódované. Děkuju.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kožušník (ODS): Zavedeme očkovací pasy?

6:38 Kožušník (ODS): Zavedeme očkovací pasy?

„Váš cestovní očkovací průkaz, prosím…“ I tak by se vás mohli ptát na státních hranicích. Očkovací c…