Jelínková (KDU-ČSL): Chceme být sociálním svědomím vlády

14.10.2021 10:00 | Tisková zpráva

Vraťme do politiky slušnost a hodnoty. To je jasný závěr přátelského setkání senátorek a senátorů z klubu KDU-ČSL a nezávislí s pomocným biskupem pražským Václavem Malým.

Jelínková (KDU-ČSL): Chceme být sociálním svědomím vlády
Foto: Senát
Popisek: Šárka Jelínková (KDU-ČSL)

Podle Malého je třeba dát zemi do pořádku po vládě populistů. „Nemáme ale žádný kouzelný proutek. Změna se sama neudělá. Pravděpodobně budou muset příjít i různá nepopulární rozhodnutí, nezapomeňme tak lidem říkat, že nás čeká těžké období,“ apeloval Václav Malý.

Biskup ocenil, že se KDU-ČSL zastává slabých a zranitelných lidí: „Je správné, že to děláte. Přece méně schopní lidé nejsou žádnou přítěží naší společnosti a musíme myslet i na ně.“ Zároveň také vyzdvihl smysl Senátu, který podle něj dobře plní svou funkci. „Bylo prozřetelné, že se před lety skutečně trvalo na jeho vzniku,“ dodal Malý.

Jeho slova ocenila také předsedkyně senátorského klubu a první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková. „Aktuálně pracujeme na vzniku nové vládní koalice. My jako lidovci chceme být sociálním svědomím vlády, chceme, aby i nová vláda myslela na slabé a potřebné,“ sdělila během schůzky, která se uskutečnila ve středu 13. října v rámci zasedání senátorského klubu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

22:21 Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytu…