Juchelka (ANO): V tuto chvíli je to kauza celé koalice SPOLU

05.06.2025 17:17 | Monitoring
autor: PV

Projev na 141. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. června 2025 k bitcoinové aféře ministra spravedlnosti Pavla Blažka

Juchelka (ANO):  V tuto chvíli je to kauza celé koalice SPOLU
Foto: ČT24
Popisek: Aleš Juchelka

Vážený pane premiére, vážení členové vlády, vážení kolegové, vážené kolegyně, vážení občané z veřejnosti,

já jenom úplně na úvod mám takovou poznámečku. Mě fascinuje, jakým způsobem Piráti poněkud zapomněli, že byli 3,5 roku ve vládě, a najednou tady vystupují, a přitom 3,5 roku tady této vládní koalici svítili a drželi štangli a dělali všechno to, co tato vládní koalice chtěla. A pro svou neschopnost nakonec byli z této vlády vyhozeni. A v tuto chvíli po 3,5 letech se chovají jako opozice. Přitom tam pořád ještě mají jednoho člověka, kterého tam vyslali, je to Jan Lipavský, který v tuto chvíli podle mě nadále, doufáme tedy, tam ty hodnoty konzistentní, transparentní těch Pirátů nese v té vládě, protože jinak bychom museli nazvat, že je oportunistou, což asi určitě nechceme, protože v tuto chvíli samozřejmě hájí barvy té slušné a hodnotové politiky ODS.

Já se vrátím trochu zpátky do roku 2013, kde trio Pavel Blažek, Zbyněk Stanjura a Petr Fiala byli ve vládě Petra Nečase. Víme, jak nevalně tato vláda skončila. Pan premiér tam byl jako ministr školství, Zbyněk Stanjura tenkrát ještě více rozuměl dopravě než financím a Pavel Blažek tam byl ministr spravedlnosti.

V roce 2014 říká pan Petr Fiala: "Občanská demokratická strana je dnes ve velmi složité situaci, kdy je ohrožena její pozice v českém politickém systému. Toto ohrožení nás ale nesmí ochromit, musíme ho spíš vzít jako šanci pro nový začátek. Chci tím ukázat, že jsem přesvědčen o budoucnosti ODS a že jsem připraven se na její cestě aktivně podílet." To říká v roce 2014.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Poplatky

Podle mě je to zrušeni podivné, když to budeme stejné platit my. S tím, že by měli byt od placeni osvobozeni senioři nad 75 už mam vetší problém. Proč jen oni? Navíc teda nechápu, jak to vláda myslí, když je chce vlastně zrušit, ale to není tak úplně dotaz na Vás (nebo mi dokážete odpovědět?), vás s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Právo u nás platí pro všechny. Budu vyšetřovat kauzu Dozimetr

22:14 Rajchl (PRO): Právo u nás platí pro všechny. Budu vyšetřovat kauzu Dozimetr

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ustanovení sněmovní vyšetřovací komise nad kauzou D…