Laudát (KAN): Viníkem je Starý Efko

20.07.2020 17:36 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k novele zákona o drahách.

Laudát (KAN): Viníkem je Starý Efko
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Kde jsou ty časy, kdy Babišovi nohsledi sepisovali dílko "O čem sním, když nespím". Dneska by více aktuální bylo "Nelžu, jen když spím". Mrtví na dráze jsou realitou, kterou Babišovi nikdo neodpáře. A tak musela přijít ofenziva. Dvojministr vícepremiér Havlíček si ve čtvrtek, či pátek posteskl, že už nějakou dobu ve Sněmovně leží novela zákona o drahách, která evidenci pracovní doby strojvůdců řeší. "Jenže to je samý COVID, COVID, COVID" a na jeho novelu ještě nedošlo. A tahle zmínka evidentně stačila na protiútok. "Za mrtvé na dráze může opozice" vzkázal Babiš přes Čau lidi. Chápu, že z tance rekordního deficitu a bruselských biliónů může člověk zblbnout, ale aritmetiku do 200 by snad premiér zapomenout nemusel. Souručenství ANO (2011 už bylo líp a zřejmě na dráze i o něco bezpečněji), ČSSD a třešničkářů má ve Sněmovně pohodlnou většinu, takže určují pořad schůze. Při nepřítomnosti některých "netradičních politiků" by hravě zaskočil nějaký ten okamurovec, nebo trikolórník. Navíc není jisté, jestli by zlá, zlá, zlá opozice byla skutečně tak zlá. Ostatně i někteří opozičníci jezdí vlakem a co kdyby? Nejsilnější slovo při sestavování pořadu schůze má za současné konstelace Starý Efko Faltýnek. takže tam by měl premiér směřovat svoje obvinění. Ale chápu, že Starý Efko má jiné starosti, než hlídat nějaké body schůze. To si musí dvojministr vicepremiér pohlídat sám, nebo od toho má doprovodnou podržtašku, která to obvykle zařizuje. takže stručně, soudruzi a exsoudruzi někde udělali chybu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

4:32 Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nastupujícím vedrům.