Ministr Hamáček: Náročná a riskantní práce přináší zvýšenou bezpečnost

14.10.2019 19:18

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) navštívil v rámci své zahraniční pracovní cesty policejní potápěče, působící u Mostarského jezera v Bosně a Hercegovině. Ti zde už od roku 2011 pomáhají s odminováním řek a výcvikem bosenských potápěčů. Jan Hamáček využil možnost si potápění sám přímo na místě vyzkoušet.

Ministr Hamáček: Náročná a riskantní práce přináší zvýšenou bezpečnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Na mezinárodní potápěčské základně na břehu Mostarského jezera ministr vnitra Jan Hamáček ocenil spolupráci českých policejních potápěčů a pyrotechniků, příslušníků Hasičského záchranného sboru České republiky a bosenských jednotek civilní ochrany Federace Bosny a Hercegoviny a Republiky srbské. Tato spolupráce začala již v roce 2011 a současná expertní mise je 24. v pořadí. Náplní je odstraňování nevybuchlé munice v řekách a rovněž profesionální výcvik potápěčů-pyrotechniků z Bosny a Hercegoviny. Za dobu svého působení čeští policejní potápěči vylovili z různých bosenských řek přes osm tun munice, kterou předali k odborné likvidaci.

„Rád bych poděkoval všem, kdo se na této spolupráci podílí. Ať už se jedná o české policejní potápěče, pyrotechniky, příslušníky HZS, nebo jednotky z dalších zemí. Jde o náročnou a riskantní práci, která ale přináší zvýšenou bezpečnost v místech prováděných operací,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček s tím, že Česká republika je připravena na další spolupráci.

Součástí programu návštěvy ministra byla kromě neformálního jednání s představiteli Bosny a Hercegoviny i prohlídka potápěčské základny a technického vybavení. Po ukázce nalezené munice se Jan Hamáček společně s potápěči potopil pod hladinu Mostarského jezera až do hloubky 20 metrů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Hádají se, my jednáme, domlouváme společný postup napříč Evropou

12:17 Rajchl (PRO): Hádají se, my jednáme, domlouváme společný postup napříč Evropou

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice.