Ministr Hamáček: Spokojeni musí být občané Zbraslavi i policisté

05.10.2019 19:43

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se včera sešel se starostkou MČ Praha Zbraslav Zuzanou Vejvodovou. Tématem jednání byla dostavba stávajícího areálu Policie ČR v Praze - Zbraslavi. Schůzky se rovněž zúčastnil policejní prezident Jan Švejdar a další zástupci městské části.

Ministr Hamáček: Spokojeni musí být občané Zbraslavi i policisté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

O plánované dostavbě policejního areálu Zbraslav jednali ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar společně se zástupci městské části Praha Zbraslav. Hlavním bodem jednání byl rozvoj areálu a především jeho dopravní napojení na strakonickou dálnici. Starostkou MČ Praha Zbraslav byli informováni, že právě dopravní situace nejvíce rezonuje mezi obyvateli této městské části.

Jan Hamáček se proto rozhodl iniciovat jednání mezi Ministerstvem vnitra, Ministerstvem dopravy, Ředitelstvím silnic a dálnic a MČ Praha Zbraslav, které se bude věnovat řešení dopravní situace. Zároveň vznikne memorandum zaručující, že dokud nebude vybudováno napojení na strakonickou dálnici, dostavba areálu nezačne.

"Je důležité, aby byli spokojeni jak občané Zbraslavi, tak policisté. Proto budou jednání pokračovat i za účasti ministerstva dopravy a ŘSD, kde se budeme věnovat křižovatce se Strakonickou," uvedl Jan Hamáček s tím, že jednání proběhne v řádech několika týdnů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

22:56 Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

Povinná výbava vozidel se v jednotlivých zemích EU výrazně liší a řidiči v zahraničí nezřídka dostáv…