Ministr Hamáček: Výměna informací s vietnamskou stranou je pro nás naprosto klíčová

01.10.2019 8:39

Český ministr vnitra Jan Hamáček jednal se svým vietnamským protějškem.

Ministr Hamáček: Výměna informací s vietnamskou stranou je pro nás naprosto klíčová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes, 30. září 2019, jednal na zahraniční cestě ve Vietnamu se svým vietnamským protějškem, ministrem veřejné bezpečnosti Tô Lâmem. Tématem jednání byla zejména policejní spolupráce, výměna informací a zavedení přímého leteckého spojení z Hanoje do Prahy.

Ministr vnitra Jan Hamáček se v rámci pracovní cesty sešel s ministrem veřejné bezpečnosti Tô Lâmem. Hovořili především o policejní spolupráci. „Vzhledem k tomu, že je vietnamská komunita v České republice třetí nejpočetnější národnostní menšina, je pro nás spolupráce a výměna informací s vietnamskou stranou naprosto klíčová,“ uvedl ministr vnitra s tím, že by byl rád, kdyby se spolupráce ještě více prohloubila. K tomu má dopomoci společná pracovní skupina, na níž se budou podílet zástupci české a vietnamské policie a na jejímž vzniku se ministři společně domluvili. Česká republika je také připravená pomoci s výcvikem vietnamské policie a hasičů.

Dalším z řešených témat byla otázka migrace. Jan Hamáček ocenil, že se v posledních letech rozvíjí spolupráce v oblasti školství a roste počet vietnamských studentů studujících na českých vysokých školách. V ekonomické migraci potvrdil otevření nového programu pro vysoce kvalifikované pracovníky, který lze využít i pro zdravotnický personál, například zdravotní sestřičky.

Ministři také v souvislosti s rozvojem cestovního ruchu v obou zemích hovořili o zavedení přímého leteckého spojení mezi Prahou a Hanojí. Česká republika jeho zavedení podporuje. V souvislosti s tím proběhne mezi českou a vietnamskou stranou ještě diskuse o nastavení mechanismů při kontrole cestujících a prevence migračních rizik.

Během pracovní cesty se Jan Hamáček setká i s vietnamským premiérem Nguyen Xuan Phucem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

22:56 Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

Povinná výbava vozidel se v jednotlivých zemích EU výrazně liší a řidiči v zahraničí nezřídka dostáv…