Ministryně Schillerová navštívila plzeňskou expozici o historii celníků

22.02.2018 5:33

Ministryně financí Alena Schillerová navštívila unikátní výstavní expozici Celního úřadu pro Plzeňský kraj, věnovanou historii celnictví v českých zemích od středověku po současnost. Je zde vystavena celá řada zajímavých předmětů, které byly spojeny s prací celníků v průběhu staletí. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout zejména uniformy, zbraně, štíty, znaky a některé celní pomůcky.

Ministryně Schillerová navštívila plzeňskou expozici o historii celníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová, ministryně financí

„Expozici zřídili sami celníci ve sklepních prostorách budovy celního úřadu. A jejich nadšení musím ocenit, expozice je velice zajímavá. Doporučuji tuto výstavu navštívit každému, koho zajímá minulost i přítomnost celnictví. Díky unikátním exponátům a poutavému výkladu nabízí návštěva expozice skutečně nevšední zážitek,“ uvedla po prohlídce ministryně financí.

Součástí expozice je také pohled do kanceláře finanční stráže z doby před rokem 1918, dále ukázka padělatelské dílny tabákových výrobků z 90. let minulého století či destilační přístroj černých lihovarníků. Čerstvou novinkou výstavy je část nazvaná „Clo se platí penězi“, která mapuje vývoj peněz a platebních prostředků od nejstarších dob až do současnosti.

Stálou výstavní expozici o historii celníků může navštívit i široká veřejnost. Prohlídka je zcela zdarma a zájemci se na ni mohou objednat předem na telefonním čísle 377 204 114.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Zintenzivnění spolupráce při poskytování služeb návštěvníkům naší země

6:27 Ministryně Dostálová: Zintenzivnění spolupráce při poskytování služeb návštěvníkům naší země

Komentář na facebookovém profilu k podpisu spolupráce