Mračková Vildumetzová (ANO): Takovou míru nepochopení situace nečekal nikdo

6.8.2022 12:06 odp. | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k státní pomoci s drahými energiemi z dílny ministra Síkely

Mračková Vildumetzová (ANO): Takovou míru nepochopení situace nečekal nikdo
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)

Více než půl roku tlačíme na vládu, aby konečně pomohla lidem s cenami energií. Tak, jak to ostatně dělají všechny státy v EU. A jak nám odpovídá ministr průmyslu z Rakušanova STAN? Arogantně nám říká, že my mu radit nemusíme, protože on ví všechno nejlépe. S přezíravostí politikům ze STAN vlastní tvrdil, že to má vymyšlené, jen to musí hodit na papír. Tak na papíře to je. A všichni jsou v šoku. Takovou míru nepochopení situace totiž nečekal nikdo.

Anketa

Líbí se vám kampaň, ve které SPOLU staví Babiše vedle Putina?

1%
97%
hlasovalo: 24869 lidí

Výsledkem půl roku práce pana ministra průmyslu totiž je, že letos vám stát přidá na energie 2 tisíce korun. A to je vše! A jestli doteď byla vláda druhá nejhorší v pomoci lidem s drahými energiemi, tak odteď bude spolehlivě první. Tedy vůbec nejhorší ze všech států v EU. Skoro to vypadá, že nikdo z vládních politiků si nevšiml, že zatímco cena plynu před dvěma roky byla 150 Kč/MWh dnes je 5 000 Kč/MWh. A jen o málo lepší je to s elektřinou. I její cena byla před dvěma lety dnes už úsměvných 1 000 Kč/MWH zatímco dnes je 10 000 Kč/MWh. Lidem chodí zprávy o zvýšení záloh na enegie o tisícikoruny a vláda je v klidu. Asi i proto, že hlavou jsou více v mezinárodních problémech než v Česku.

Záhadou je, že stejnou míru arogance jako vláda předvádí třeba i hejtman Karlovarského kraje. Možná je to ale tím, že i on je ze stáje STAN. A zatímco třeba už i jihočeský hejtman Martin Kuba si uvědomuje, že chování vlády je opravdu ostudné, tak náš karlovarský hejtman nechce dělat nic, a naopak postup vlády hájí. Naopak Martin Kuba rozjíždí v kraji systém podpory jak pro lidi, tak třeba i pro sportovní kluby.

Hejtman Karlovarského kraje nedělá nic. On věří svému stranickému příteli – ministru průmyslu, že něco nakonec vymyslí. Jenomže lidé nemají, jako někteří politici, dost času. A nemohou čekat. Faktury a složenky nepočkají. Ty se musí platit hned. To, co předvádí vláda v podpoře lidí s drahými energiemi, je opravdu ostuda. A to nemluvím už ani o podpoře firem, protože jak mohou být české firmy konkurenceschopné, když platí za energie násobně vyšší částky, než firmy v okolních státech? Zkrátka pro to, co předvádí tato vláda, není jiné slovo, než ostuda.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

selhání vlády

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavlík: Vláda radí při řešení úspor za vytápění

14:01 Pavlík: Vláda radí při řešení úspor za vytápění

Jak uspořit za plyn a energie a zároveň posílit své zdraví? Česká vláda zná odpověď!