ODS: Odmítáme nekoncepční omezování automobilové dopravy v Praze

14.11.2020 18:50

Zrušení výjimky, která umožňuje řidičům využívat vyhrazené pruhy v noci, o víkendech, či mimo dopravní špičku, vnímáme jako ničím nepodložené a nekoncepční rozhodnutí.

ODS: Odmítáme nekoncepční omezování automobilové dopravy v Praze
Foto: ODS
Popisek: ODS

Ze strany Pirátů a Prahy sobě se jedná o pokračování ideologického boje proti pražským řidičům. ODS na dnešním jednání Zastupitelstva prosadila pozměňovací návrh, který snahu dále zbytečně omezovat pražské řidiče ruší.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 13064 lidí

„Neexistují žádná relevantní data, která by dokazovala, proč by řidiči nemohli využívat vyhrazené jízdní pruhy mimo špičku, o půlnoci, nebo třeba o víkendech. Jediný efekt, který toto opatření bude mít, bude zbytečné zhuštění provozu. Proti tomuto opatření se vyjádřila i dopravní policie. Řekněme si to na rovinu, je to jen nesmyslná buzerace pražských řidičů,“ říká Ondřej Martan, starosta městské části Praha-Běchovice a pražský zastupitel za ODS.

„Pokud chceme takto zásadním způsobem omezovat řidiče, tak takový krok musíme mít podložený buď tvrdými daty, nebo jasným, politickým rozhodnutím Zastupitelstva, jako vrcholného orgánu města. Je vidět, že není možné takové omezení přijímat pokoutně a tvářit se, že se nic neděje. Z tohoto důvodu jsem dnes předložil pozměňovací návrh, který celé rozhodnutí vrací do „bodu nula“ a případné změny v pravidlech provozu na pozemních komunikacích budou nadále respektovat rozhodnutí Zastupitelstva hlavního města Prahy a jeho orgánů,“ dodává Zdeněk Zajíček, pražský zastupitel za ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Liberecký kraj a Post Bellum podepsaly memorandum o spolupráci

13:05 Hejtman Půta: Liberecký kraj a Post Bellum podepsaly memorandum o spolupráci

Dlouhodobá spolupráce Libereckého kraje a organizace Post Bellum, která prostřednictvím projektu Pam…