Piráti v Karlových Varech si zvolili lídra do komunálních voleb 2022

26.11.2021 5:35

Lídryní Pirátů do komunálních voleb 2022 v Karlových Varech se stala zastupitelka Barbora Hradečná. V přímých volbách ji podpořila jasná většina členské základny.

Piráti v Karlových Varech si zvolili lídra do komunálních voleb 2022
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Nyní u Pirátů probíhá volba dalších čelních kandidátů, další pořadí bude známo v polovině prosince. 

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 26411 lidí

„My jsme ti, kteří spatřují v současném nastavení systému chybu. My jsme ti, kteří mají a musí usilovat o změnu. Pokud toužíme po změně, budeme muset udělat věci, které jsme možná ještě nikdy nedělali. Je v pořádku mít obavy. My jsme nositeli změny. Je tedy na nás, abychom se chopili odpovědnosti a přebrali iniciativu. Nikdo jiný to neudělá," uvedla ve své kandidátské řeči Barbora Hradečná.

Hradečná také apelovala na návrat k pirátské značce a jejich původním tématům. „Hrajeme s kartami, které držíme v ruce, ovšem včetně trumfů. Těmi jsou návrat k pirátské značce a našim základním tématům, rebelská kampaň a guerilla marketing - tohle všechno už umíme a to je to co nám sedí. Nezkoušejme se cpát do jiných škatulek," dodala.

„Členská základna dala Barboře Hradečné velmi silný mandát. Jsem přesvědčena, že Bára má všechny předpoklady pro to, aby Piráti v Karlových Varech dosáhli v blížících se volbách co nejlepšího výsledku," řekla předsedkyně karlovarských Pirátů Daniela Bílá.

Volba lídra a čela kandidátky neuzavírá možné předvolební koalice. “Předem neodmítáme možnou spolupráci s kolegy z jiných stran a hnutí. Touto volbou si stanovujeme preferované kandidáty,” doplnila Bílá.

Současný předseda zastupitelského klubu Pirátů v Karlových Varech Jindřich Čermák je z lídryně nadšený: “Kolegyně Hradečná odvádí tři roky pečlivou a výtečnou opoziční práci. Získala nezbytné zkušenosti a vhled do fungování města a je plně připravena na primátorský post.”

Čermák také sdělil, proč na lídra nekandidoval: “Je potřeba, aby se lídr věnoval kampani na 100 %, což bych při řízení krajského školství nedokázal. Rád se budu ucházet o pozici na čele kandidátky a dál pokračovat v zastupitelské práci.”

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Nepřesnost, či přímo dezinformace ve článku? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPD: Odmítáme nátlak na občany, aby se nechali očkovat

13:20 SPD: Odmítáme nátlak na občany, aby se nechali očkovat

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…