Ačkoliv Delegace disponuje méně členy než v minulém období, hned na začátku si poslanci definovali ambiciózní cíle. A i přes jednání pod tlakem se požadavky podařilo obhájit. Navíc ČSSD získala také místopředsednické křeslo v největším parlamentním Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI).
Pavel Poc k jednání řekl: „Ta jednání vůbec nebyla jednoduchá. Tlak větších zemí na malé byl tentokrát obzvlášť silný. Já osobně budu moci pokračovat ve výboru ENVI, což dává smysl, je tam spousta rozdělané práce. Jako prioritu vidím jednoznačně legislativu o endokrinních disruptorech a obecně problematiku kontaminace prostředí a potravinového řetězce nebezpečnými látkami. Budu v této souvislosti velice pečlivě sledovat i vyjednávání o Transatlantické obchodní dohodě (TTIP).“
„Mou hlavní prioritou je zachování evropského sociálního modelu. Chci se věnovat otázce zavedení minimální mzdy a podpory ohrožených skupin pracovníků, především absolventů a osob v předdůchodovém věku. Dále se hodlám zaměřit na omezení agenturního zaměstnávání a dalších prekérních forem," vysvětlil Jan Keller.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: cssd.cz