První zastávkou předsedy vlády v Ústeckém kraji byla obec Velemín. Zde se nejprve setkal s vedením obce, kde hovořili o vodě, obnově vodárenské infrastruktury či o stavbě domova seniorů. Důležitým tématem byly projekty vodních vrtů, které by v případě dostatečné kvality podzemní vody mohly být napojeny na vodovodní síť a tím posílit veřejný vodovod v obci. V současné chvíli ve Velemíně existují dva projekty hydrogeologických vrtů. První se nachází v části Velemín - Dobkovičky a dosahuje hloubky 46 metrů. Druhý vrt ve Velemíně je hluboký 50 metrů. Projekty mají obci pomoci k zajištění nových zdrojů vody jako ochrany v boji proti suchu. Celkové náklady na vyhloubení obou vrtů se vyšplhaly na více než 860 tisíc korun. Z toho 651 tisíc poskytlo Ministerstvo životního prostředí, které pomohlo již v 418 obcích.
„Požádal jsem pana ministra, aby mi vyhotovil seznam obcí podle jednotlivých krajů, kde jsou problémy s vodou. Jsme v obci Velemín. Ministerstvo životního prostředí zde sponzorovalo dva vrty. Je to hlavně na starostech, aby nás oslovili, že mají problém s vodou. Jsme tu, abychom vyhověli, a chceme vyhovět, ale iniciativa musí vycházet hlavně z obcí. Záležitost vody a sucha je pro nás priorita a teď jsme v další obci, kde jsme to vyřešili,“ řekl Andrej Babiš.
Členové vlády si následně v obci prohlédli prezentaci projektů výstavby silnic a dálnic v Ústeckém kraji. Ředitel ústeckého ŘSD informoval, že do roku 2024 dojde k dokončení 24 kilometrů dálnice D7 v úseku mezi Slaným a Postoloprty. Během příštích dvou let by pak mělo být dokončeno zkapacitnění obchvatu Panenského Týnce. Na rok 2025 se plánuje dokončení prací na tzv. Kladenské spojce. Náklady na její stavbu činí přibližně 2,4 miliard korun.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV