Premiér Fiala: V dobách zlých je tady ODS, aby zachránila, co se dá

15.04.2024 9:21 | Komentář
autor: PV

Nominační projev premiéra a předsedy Petra Fialy na 31. kongresu Občanské demokratické strany.

Premiér Fiala: V dobách zlých je tady ODS, aby zachránila, co se dá
Foto: Facebook
Popisek: Premiér Petr Fiala v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajuje mandát předsedy ODS

Vážení přátelé,

vy teď asi čekáte předsednický a také kandidátský projev – jako jsem ho měl už pětkrát – ale já ho hned nezačnu. Mějte se mnou dnes prosím trpělivost, mám pro vás na začátek dvě informace.

První je, že můj projev bude možná trochu delší, tak mi to prosím po těch deseti letech promiňte. Nemám teď možnost nikde přednášet a… (toto pořád ještě není projev), ale hlavní důvod je, že tu s vámi nemohu být do konce a mít závěrečné slovo, tak si to musím všechno odbýt nyní.

Za to se velmi omlouvám, ale ten důvod mého dřívějšího odjezdu asi znáte a snad i pochopíte – mám si dát už v pondělí kávu v Bílém domě, a to chvilku trvá, než se tam člověk dostane (myslím letadlem). A z Washingtonu potom letím rovnou do Bruselu na jednání Evropské rady. Ale prosím vás: já se vrátím.

Já jsem někde zaslechl, že už na té Evropské radě zůstanu a budu tam všechno řídit. To je fantastický nápad a vy určitě víte, že nikdo lepší by nebyl, ale chci vám jasně říct, že já mám práci tady a tu musím dokončit. A to nestihnu ani za měsíc, ani za rok, já bych řekl, že bych potřeboval tak skoro ještě pět a půl roku minimálně. Ale to už samozřejmě záleží na vás a na dalších, já jen říkám, že já dobrovolně nikam nejdu a chci tady zůstat s vámi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ten clove se definitivne pomatl, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVasa , 15.04.2024 9:25:55
a nerozlisuje mezi realitou, fikci a lhanim :-(

|  9 |  0

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Školství se s Babišovou vládou změní ve skanzen

10:02 Zajíčková (ODS): Školství se s Babišovou vládou změní ve skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke školství.