Primátor Hrabálek: Městská policie mění vybavení, budou nové zbraně i auta

23.03.2022 5:35

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci.

Primátor Hrabálek: Městská policie mění vybavení, budou nové zbraně i auta
Foto: ODS
Popisek: Alexandr Hrabálek

Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel, dohromady v celkové ceně zhruba 2,4 milionu korun. 

Anketa

Vážíte si Jaromíra Nohavici?

94%
2%
hlasovalo: 41783 lidí

„Strážníci z městské policie odvádějí svou práci velmi zodpovědně a s plným nasazením. Kromě zajištění běžného pořádku v ulicích se snaží pomáhat i při mimořádných událostech, jako je tomu například v těchto dnech v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině. Pokud chceme tuto kvalitu služby městské policie udržet, musíme naše strážníky náležitým způsobem vybavit, proto jsme schválili dodávky nových aut a zbraní, jelikož ty dosavadní již nebyly ve vyhovujícím stavu,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Do vozového parku městské policie přibydou dva nové automobily značky Škoda za 1,14 milionu korun.

Dále bude pořízena stovka krátkých střelných zbraní typu CZ P 10C (85ks) a CZ P-10S (15 kusů), která vyjde na 1,26 milionu korun. „Vzhledem k tomu, že starší zbraně by v dohledné době čekala velmi nákladná repase, bylo v tuto chvíli vhodnější přistoupit k pořízení zbraní nových. Na tuto obměnu bude navazovat vybudování zbrojních skladů v objektu městské policie Delen a na služebně Benešova třída. Tím odpadnou přejezdy mezi objekty městské policie při střídání směn, respektive při odzbrojování a vyzbrojování strážníků,“ doplňuje ředitel městské policie Miroslav Hloušek. Městská policie tak tímto krokem ušetří na pohonných hmotách i času při přejezdech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Nedovolíme, aby to zase Piráti s Praha Sobě zametli pod koberec

12:18 Prokop (ANO): Nedovolíme, aby to zase Piráti s Praha Sobě zametli pod koberec

Týdenní report z Jižního Města (20. - 26. 06. 2022)