Zpřístupněna veřejnosti bude v budoucnu v Geoportálu města. Výsledná mapa ukazuje úniky tepla z budov, dopravní a technické infrastruktury a v budoucnu tak bude možné lépe naplánovat energeticky šetrná a přínosná opatření ve městě.
Termosnímkování města se uskutečnilo během necelých pěti hodin jedné březnové noci. „Výsledkem je mapa města, která ukazuje úniky tepla z budov a dopravní a technické infrastruktury, tudíž bude možné do budoucna lépe naplánovat energeticky šetrná a přínosná opatření ve městě. Letadlo z výšky 800 metrů nasnímalo více než 3 000 leteckých snímků pokrývajících území města o rozloze 44 km2,“ informoval primátor Kladna Dan Jiránek.
Ve zvoleném termínu byly dobré podmínky, tedy nízká vlhkost, minimální rychlost větru a teplota až -8°C. Najít optimální počasí na letecké snímkování není v žádném období jednoduché. „V létě nám nestačí jen teplo, ale hlavně bezoblačné počasí. Pro termální snímkování v zimě je to ještě složitější, nejenže potřebujeme mráz, ale také nízkou hladinu vlhkosti, bezvětří, aby vítr nasnímkované teploty neofoukl jinam. Obvykle souhra těchto požadavků vyjde na noc, nebo velmi brzké ráno a to je zase problém pro obyvatele, kdy je probuzení doprovázené o hluk z letadla. Tímto děkujeme za pochopení všem kladenským občanům“ vysvětlila proces snímkování Drahomíra Zedníčková, výkonná ředitelka společnosti TopGis.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV