Primátor Jiránek: V ulici ČSA zmizely billboardy a nahradí je zeleň

15.05.2020 22:41

Město Kladno realizuje další projekt z participativního rozpočtu 2019. V ulici ČSA se v současné době uskutečňuje další projekt participativního rozpočtu z minulého roku.

Primátor Jiránek: V ulici ČSA zmizely billboardy a nahradí je zeleň
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek v Olomouci

Na místo billboardů se sázejí stromy a keře. Tento projekt získal největší podporů obyvatel Kladna, ve veřejném hlasování byl podpořen celkem 547 hlasy.

„Participativní rozpočet přináší vedení města podněty přímo od občanů a tím se mohou přímo zapojit do dění ve městě. Jak ukázal loňský ročník, obyvatelé Kladna chtějí více zeleně v ulicích a také kvalitní volnočasové prostředí. Ulice ČSA je jednou z velmi rušných míst ve městě a zeleň ji oživí, stromy i keře sníží prašnost i hlučnost a v létě nabídnout lidem stín. Děkuji všem, kteří se do participativního rozpočtu zapojili,“ řekl primátor Dan Jiránek.

Právě v těchto dnech zaměstnanci městské společnosti Údržba Kladno s.r.o. sázejí stromy a keře, konkrétně se jedná devět vzrostlých javorů babyka, třicet keřů meruzalky alpské a dalších dvacet sedm keřů tavolníku. Celková cena je téměř 100 tisíc korun.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krajča (KSČM): Už zase vysílají signály

4:31 Krajča (KSČM): Už zase vysílají signály

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu k myšlence ekonoma Kovandy o možném zrušení důchodů