STAN: Budou dvě mimořádné schůze Sněmovny

28.02.2018 10:39

Z ranního jednání ODS, Pirátů, sociálních demokratů, lidovců a TOP 09, které svolali Starostové a nezávislí, vyplynulo, že v nejbližší době budou dvě mimořádné schůze Sněmovny.

STAN: Budou dvě mimořádné schůze Sněmovny
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

"Strany se dnes poprvé od voleb sešly společně u jednacího stolu. Cílem jednání bylo najít nejmenší společný jmenovatel pro toleranci vlády. Ze schůzky vyplynulo, že žádný takový není, každá strana má svou vlastní představu o tom, za jakých podmínek by byla ochotna podílet se na podpoře jakékoliv vlády," řekl předseda STAN Petr Gazdík.

"Konkrétním výsledkem jednání je to, že už dnes společně sesbíráme dostatečný počet podpisů pro dvě mimořádné schůze Sněmovny. První schůze bude k personálním změnám, které provádí vláda bez důvěry. Týká se to zejména šéfa GIBS, České pošty a ministerských náměstků. Druhá schůze se bude na podnět ODS týkat pravidel a mantinelů, které by měla dodržovat vláda bez důvěry," řekl Gazdík.

"Nátlak na šéfa GIBSu ze strany premiéra v demisi není ojedinělým útokem z poslední doby. Tohle zakleknutí na 'nejvyššího policistu policistů' bude mít za důsledek, že dalších deset, dvacet jeho podřízených donutíte k poslušnosti, aniž byste na ně museli zakleknout také. I po tomhle je evidentní, že prostor pro zapojení do jakéhokoliv vládního angažmá je nulový," dodal předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Vláda by se měla zaměřit na rychlejší očkování a představit plán dalšího postupu

15:45 ODS: Vláda by se měla zaměřit na rychlejší očkování a představit plán dalšího postupu

Občanští demokraté vyzývají vládu, aby představila plán, jak bude postupovat po skončení nouzového s…