Seďa (ČSSD): Starší spoluobčané nejsou OUT

19.12.2019 19:54

Nebylo tomu tak dávno, když firmy upřednostňovali mladé zaměstnance. Nicméně velmi nízká nezaměstnanost a nedostatek kvalitní pracovní síly spustily zájem i o starší zaměstnance a dokonce existuje většina podniků, které dnes zaměstnávají penzisty. A na těch oceňují nejen jejich odbornou erudici a pracovní zkušenosti, ale zejména loajalitu k firmě.

Seďa (ČSSD): Starší spoluobčané nejsou OUT
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Podobně jako v soukromé sféře se posun k „mládí“ odehrál v politice. Prostě mladí jsou IN, tak jak to předvedly Věci veřejné či Piráti. Ale ani ostatní politické strany nezahálejí a do svého vedení postupně zasazují mladší ročníky. Dokonce bez nějakých odborných či životních zkušeností. Stačí k tomu jazykové znalosti a ostré lokty.

Je třeba říci, že každá vyspělá společnost se pozná nejen podle růstu životní úrovně většiny obyvatel, ale také kvalitou péče o své starší spoluobčany. Prostě společnost, která je svobodná a demokratická, by měla být zároveň solidární a soudržná. Bez těchto atributů není žádná společnost schopna řešit aktuální problémy a hrozby, které současný svět přináší.

Nedávno byla starší generace rodičů a prarodičů osočena studenty z devastace životního prostředí. A to bez konkrétních návrhů, jak v reálném čase zastavit negativní klimatické změny. Ano, lze souhlasit, že to jsou vždy předkové, kteří připravují pro své příští generace podmínky pro jejich život. Lze na jednu stranu kritizovat ničení přírody a životního prostředí, na straně druhé je třeba ocenit výdobytky, které vymysleli a vyrobili naši předkové. A bez nichž by současná mladá generace neuměla ani žít, ani si svůj život představit.

Příroda vysílá jasné signály, že takový způsob života je neudržitelný a je nejen na politicích, ale především na občanech, jakým způsobem problémy budou řešit a zda si celá populace nechá sáhnout na současný způsob života či na řadu spotřebních věcí, které se staly součástí životního stylu, zejména mladé generace. To, co je podstatné je skutečnost, že vyřešit tyto problémy, před kterými stojí celá společnost, nebude možné, v případě nespolupráce všech generací. Vždyť životní a praktické zkušenosti těch straších je třeba podpořit neutuchajícím entusiasmem a aktivitou generace mladých.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): Za Langšádlovou je tak "obrovský kus práce", že už nemá co dělat a končí

4:31 Klán (KSČM): Za Langšádlovou je tak "obrovský kus práce", že už nemá co dělat a končí

Jeden z největších mozků současné vlády a světové vědy, bývalá šéfka penzionu, absolventka zkrachova…