Šmída (Piráti): Zeman neměří všem stejným metrem a záměrně rozděluje národ

08.03.2018 22:25

Inaugurační projev byl jen další kapitolou Zemanovy cesty za pomstou. Jestli někdo čekal, že jeho sliby o smířlivosti budou naplněny, je opět vyveden z omylu. Co si myslet o člověku, který něco slíbí a pak udělá pravý opak?

Šmída (Piráti): Zeman neměří všem stejným metrem a záměrně rozděluje národ
Foto: Creative commons CC-BY-SA
Popisek: Předseda Pirátů v Olomouckém kraji Martin Šmída

Člověk by s tím projevem mohl i souhlasit, pokud by zmíněná kritéria platila pro všechny a bylo měřeno všem stejným metrem. To ale v podání Zemana není. Ano, máme problémy se zaujatými médii, ale je úplně vadný vypíchnout jenom hospodářské noviny a českou televizi. Stejným, ne-li větším problémem trpí Mafra, TV Barrandov, Parlamentní listy, Prima, a spousta dalších.

Ano máme problémy s hospodářskou kriminalitou a napojení byznysmenů na politiku, ale zmínit jenom Bakalu a ostatní pominout jenom proto, že jsou s Milošem momentálně zadobře, je ubohost. Obzvlášť , když přímo v sále sedí Nejedlý, Hrdlička, Klaus a podobní šíbři z devadesátých a nultých let.

A celá ta pasáž o hrozbě neonacismu zněla po excesech s Konvičkou a Okamurou vskutku "věrohodně". Takový klasický "doublethink", kdy jsou antifašisté označováni za fašisty a liberálové za totalitáře. Ale černá není bílá a 2+2 není 5. V tomto případě se lež nestane pravdou ani po tísícím opakování. A že to pakuje už celkem velká spousta lidí. Těm doporučuju vyhledat ve slovníku, co je to "kognitivní disonance".

Já vím, že se vždycky říkalo, že "politikům se nedá věřit". Ale stejně mě vždycky znovu rozčílí, když se to některý z nich rozhodne znovu potvrdit.

Ten kdo si už stranu barikády vybral, ten to má jednoduchý. Podle předem vybrané strany buď velebí nebo plive. Ale jak k tomu přijde člověk, kterej se to snaží brát nějak férově a objektivně? Neujíždí na konspiracích o Putinovi ani Sorosovi. Kritizuje agresivitu a rozpínavost Ruska i NATO. Je pro něj stejnej terorista islamista, co odpaluje bomby v metru i zfanatizovanej fanoušek Okamury, co kácí stromy na koleje. Já vím, že ani na fotbale nikdo nefandí rozhodčímu... ale je prostě sakra rozdíl, jestli ten rozhodčí jednomu týmu nadržuje nebo ne. A Zeman není férovej, není ani nestranný moderátor, není prezidentem deseti milionů a ani nechce ten národ stmelovat.A tímhle pomstychtivým, narcistním a selektivním přístupem mě nutí vybrat si svůj hooligans kotel a bez přemýšlení opakovat a nahlas to řvát pořád dokola, ale to já nechci. Já chci férovej fotbalovej zápas, na kterej je radost se koukat, ať už fandíš komukoli.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rejmont (TOP 09): Babiš staronovým předsedou hnutí ANO

21:10 Rejmont (TOP 09): Babiš staronovým předsedou hnutí ANO

Andrej Babiš, bývalý estébák s krycím jménem Bureš, který figuruje ve svazcích StB "Oko" a "Voják", …