Veleba (SPO): Premiér Sobotka se hluboce mýlí

29.07.2014 15:05

Premiér Bohuslav Sobotka po návštěvě ministerstva životního prostředí a po jednání s ministrem Richardem Brabcem kromě jiného prohlásil, že Šumava samostatný zákon nepotřebuje.

Veleba (SPO): Premiér Sobotka se hluboce mýlí
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba

Konstatuji, že pan předseda vlády se v této věci zcela diametrálně rozchází s názorem senátorů své strany. Byli to totiž právě senátoři za ČSSD, kteří drtivou většinou podpořili „Návrh senátního návrhu zákona senátora Pavla Eyberta a dalších senátorů o Národním parku Šumava a o změně zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů“. Proti přijetí nehlasoval nikdo z kolegů senátorů z ČSSD, pouze dva z přítomných se zdrželi. Toto je další typický příklad nekonzistentní politiky ČSSD. Před tím to byli například nenaplněné sliby o revizi církevních restitucí a v čerstvé paměti mají občané i komedii okolo schválení/neschválení snížení daně z pohonných hmot. Je evidentní, že ČSSD není jednotná a že rozkol se dále prohlubuje.

Dále konstatuji, a to je důležitější, že pan premiér se hluboce mýlí. Chceme-li totiž zabránit totální devastaci přírody na Šumavě a zároveň umožnit místním obcím a jejich obyvatelům alespoň trochu normálně dýchat, zákon je nutný.

Strana Práv Občanů proto bude i nadále schválení zákona podporovat a bude i nadále bránit práva lidí žijících na Šumavě.

Jan Veleba, senátor a předseda SPO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jan Veleba

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Pro migranty jsme pouze přestupní stanicí

4:34 Filip (KSČM): Pro migranty jsme pouze přestupní stanicí

Reakce předsedy KSČM Vojtěcha Filipa k žádosti Itálie o přijetí migrantů