V době formování vlády Petra Fialy po loňských podzimních volbách se čekalo na výsledky pirátského vnitrostranického referenda. Panovalo napětí, zda členové záměr svého vedení posvětí a bude možné jít za prezidentem s plánem vzniku vládní pětikoalice. Referendum tehdy dopadlo jednoznačně pro vládní účast, nicméně už tenkrát byli odpůrci angažmá ve vládě hlasití a nebylo jich málo.
Kritici z řad členů Pirátské strany varovali před tím, že budou ostatními stranami zadupáni do země, nebudou vidět, jejich hlas nebude ve vládě nic znamenat a mnoho dalšího. Měli pravdu? Nebo přeháněli? Zeptali jsme se několika letitých Pirátů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka
Nově navrhované masové sledování občanů EU
Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...
Další články z rubriky
16:07 „Pod to se někdo podepsal? Ponesou zodpovědnost.“ Foltýnův útvar zkontroluje senátorka. A přišly další stížnosti
Co bylo a nebylo důvodem nedávného blackoutu? Vláda místo argumentů expertů na energetiku nasazuje p…