Arabové možná koupí ČSA. Je to rozumné, zní z NERVu

28.09.2011 11:22

Šéf Českého aeroholdingu Miroslav Dvořák a viceprezident pro obchod společnosti Etihad Airways Peter Baumgartner nevyloučili, že by Arabové mohli koupit společnost ČSA.

Arabové možná koupí ČSA. Je to rozumné, zní z NERVu
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vojenský speciál na afghánském letišti

"To se musíte zeptat jinde, není v mé kompetenci to komentovat," odpověděl Dvořák serveru Aktuálně.cz, který o věci informuje. "Obecně samozřejmě platí, že po dokončení restrukturalizace budou České aerolinie na případnou privatizaci připraveny. Ale v první řadě musíme ukázat, že to, co jsme udělali, dává hlavu a patu a že aerolinka je čitelná," dodává.

Investici se nevyhýbáme

"Zajímavější odpověď byste možná dostal mimo záznam," uvedl Peter Baumgartner. Po vypnutí diktafonu rozvedl svou oficiální odpověď ve smyslu: "momentálně ne, v budoucnu se ale žádné podobné smysluplné investici nevyhýbáme." Velký důraz přitom klade na fakt, že Etihad je ve volbě partnerů velmi vybíravý a že ČSA jsou pro něj důležité jako brána do Evropy.

"Porcujeme krávu, která ještě běhá po lese. To je strašně daleko," upozorňuje Jan Procházka ze společnosti Cyrrus, který je zároveň členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Koupě ČSA by ale podle něj pro Etihad rozumná byla. "Jakýkoliv potenciální zájemce, který by byl ze vzdálenější strany světa, jako je třeba Etihad, by dával docela velký smysl. Pomohlo by to totiž nejen aeroliniím, ale i letišti. Etihad by si z něj totiž utvořil mezinárodní hub, přes který by tahal všechny svoje cestující do střední Evropy," myslí si Procházka.

Čtěte dále:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hroby“ a Zeman: Saša Vondra drtivě mluvil o Babišovi i prezidentovi. Vzbouření ulice, červené karty poněkud jinak...

10:51 „Hroby“ a Zeman: Saša Vondra drtivě mluvil o Babišovi i prezidentovi. Vzbouření ulice, červené karty poněkud jinak...

REPORTÁŽ „Miloš Zeman povýšil osobní mstu nad zájmy země a své vlastní politické strany. Větší hrozb…