Málo peněz na sport nám ubírá medaile, kritizuje Šlégr

27.07.2012 20:58

Poslanec NS-LEV 21 Jiří Šlégr při příležitosti zahájení olympijských her v Londýně sice popřál hodně štěstí českým sportovcům, ale zkritizoval podle něj nedostatečné financování tuzemského sportu.

Málo peněz na sport nám ubírá medaile, kritizuje Šlégr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Šlégr

„Nepovažuji za důstojné, aby si devítinásobná mistryně republiky, maratonkyně Ivana Sekyrová, která učí na sokolovském gymnáziu občanskou výchovu a tělocvik, musela kupovat ze svého i běžecké boty. O financování přípravy včetně předolympijského soustředění ani nemluvě,“ kritizuje Šlégr poté, co pochválil české sportovní kvality a uvítal, že na olympiádu jede z Česka velká výprava.

“Podmínky pro olympijskou přípravu našich sportovců vystihl gymnasta Martin Konečný. Ten byl úplně prvním reprezentantem, který vstoupil do gymnastické haly, což zahraničním televizním štábům zdůvodnil tím, že potřebuje trénovat a doma je to o zdraví, neboť tělocvičny včetně nářadí jsou v dezolátním stavu,“ pokračuje Šlégr.

Poslanec NS-LEV 21 má za to, že se nedostatečné financování sportu negativně projevuje i na čím dál tím menším počtem získaných medailí na mezinárodních kláních. „Přesto věřím, že bude naše londýnská mise úspěšná,“ dodává Šlégr.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SZPI: Žádat o dotaci na testování vzorků potravin mohou jen nevládní organizace

14:15 SZPI: Žádat o dotaci na testování vzorků potravin mohou jen nevládní organizace

Reakce SZPI na reportáž TV Prima ze dne 16. 10. k tématu dvojí kvality potravin